Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Van'a kardeş desteği

Türkiye'de örnek gösterilen projeleri Samsun'a kazandıran Büyükşehir Belediyesi, 'kardeş belediye' olarak seçtiği Van’ın Tuşba belediyesine de hizmet köprüsünü kurdu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Van'a kardeş desteği
Doğa harikası Van Gölü kenarına Karadeniz'de olduğu gibi estetik, doğa görüntüsü bozmayacak  çok amaçlı konferans ve eğitim salonu yapımı üstlendi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi, ‘kardeş belediye’ olarak seçtiği Tuşba Belediyesi için İskele rekreasyon alanı içerisine yaklaşık 3 milyon TL bedelli 750 kişi kapasiteli konferans ve çok amaçlı salon yapımını üstlendi.Kardeş Belediye uygulaması kapsamında Büyükşehir Belediyesi Samsun'da uygulanan örnek mimari projelerini Van'da da uyguluyor.
İskele Mahallesi’nde Van Denizi kıyısında yapımına başlanan çok amaçlı konferans ve eğitim salonunun 2017 yılında hizmete girmesi planlanıyor.  Yaklaşık iki ay önce yapımına başlanan çok amaçlı konferans ve eğitim salonunda çalışmaları aralıksız sürüyor.Sahil rekreasyon alanı üzerinde konumlanan Van Denizi kıyısında yapılan çok amaçlı konferans salonu, çelik konstrüksiyon olarak yapılıyor. Bölgenin ve Van’ın birçok önemli programlarının burada yapılması planlanırken, aynı zamanda Tuşba’nın kent kimliğine de çok önemli bir katkıda bulunması hedefleniyor.

240 GÜNDE TAMAMLANACAK

Desteklerinden dolayı Yusuf Ziya Yılmaz'ın ismi verilecek olan çok amaçlı konferans ve eğitim salonu, 6 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulacak. Eğitim, dinlence ve eğlence gibi etkinlikler için tasarlanan salonda, ayrıca Van ve Tuşba ile ilgili kültürel değerlerin gelecek nesillere tanıtılması ve öğretilmesinde çok önemli bir görev üstlenmesi hedefleniyor. 240 günde tamamlanması öngörülen 750 kişilik konferans salonu bünyesinde sergi salonu, fuaye alanı, düğün ve nikah salonu, mescit, bay-bayan ve engelli lavabo ve WC’ler, kafeterya, mutfak, makine odası, danışma, güvenlik odası, müdüriyet, sekreter ve muhasebe odaları bulunuyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER