Samsun Büyük Bir Atılım Ve Gelişim İçerisinde

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, açılışı gerçekleştirilen Osman Gazi Köprüsü konusunda bazı eleştiriler yapıldığını belirterek "Biliyorsunuz onun bazı muhalifleri vardı. Sosyal medyadan eleştiri yapma. Tamam kullanıyorsun geç, bari Allah razı olsun de. Yok illa bir şey söyleyecek. Bu böyle 'istemezük hastalığı' Türkiye’de uzun yıllardır var. Tabi biz böyle küçük işler takılmayacağız. Takılsaydık büyük işleri başaramazdık." dedi

Samsun Büyük Bir Atılım Ve Gelişim İçerisinde

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nca Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesislerinde "Büyük Samsun İftar" programı düzenlendi. İftara Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın yanısıra, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, teşkilat üyeleri ve ilçe belediye başkanları katıldı.

 

İftara katılımlarından dolayı Samsunlulara teşekkür eden Bakan Çağatay Kılıç, “Burada bir araya gelerek aynı zamanda Ramazan Ayı’nın içerisindeki bereketi de yaşamış oluyoruz. Dün Kadir Gecesi’nin idrak ettik. Rabbim inşallah dua ve ibadetlerimizi kabul eylesin. Salı günü inşallah Bayramı idrak edeceğiz. İnşallah Rabbim, Bayram’a ulaşmayı nasip eder. Şimdiden Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum. İnşallah Bayramda sizlerle beraber olacağız.” dedi.

 

TUNCELİ'DEKİ KARDEŞLERİMİZİLE MUHABBETİMİZ SEVGİMİZİ KARDEŞLİĞİMİZİ PAYLAŞIYORUZ


Dün Tunceli ve Elazığ’da bulunduğunu ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, “Genel Merkezimizce Samsun AK Parti Başkanlığı’nın kardeş ili olarak ilan ettiği Tunceli’deydik. Dolayısıyla Tuncelimize de ara ara gideceğiz. İlk ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. İnşallah onlardan Tunceli’den Samsun’a gelecek ve kendilerini burada ağırlayacağız. Daha sonra Milletvekillerimiz, teşkilatımızla beraber zaman zaman ziyaretlerde bulunacağız ve birbirimizin teşkilat çalışmalarına destek vereceğiz. Bu Genel Merkezimizin tüm Türkiye’de başlatmış olduğu bu uygulama ile tüm teşkilatlara birer kardeş teşkilat verip tecrübelerini aktarmalarını, bilgilerini paylaşmalarını sağlamak hedefleniyor. Ama her şeyden önce muhabetimizi, sevgimizi, kardeşliğimizi paylaşacağız. Tunceli’de farklı bir akşam vardı. Önce teşkilatımız ile sonra STK ile bir arada olduk. Ondan önce tesislerimizi inceleme fırsatımız oldu. Daha sonra Komando Taburumuzda askerlerimiz ile beraber namaz kılma fırsatımız oldu. O da ayrı bir güzellik oldu. Oradan da Elazığ’a geçtik. Elazığlı kardeşlerimizle beraber sahur yapma imkanımız oldu. Kadir Gecesi’nde beraberce dua etmenin güzelliğini yaşadık.” diye konuştu.

 

SAMSUN BÜYÜK BİR ATILIM VE GELİŞİM İÇERİSİNDE


Samsun’un büyük bir atılım içeresinde olduğunu vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, sözlerine şöyle devam etti;

 

“Yerel yönetimlerimiz ile, Büyükşehirimizle, mülki idaremiz ve bakanlıklarımızla beraber yaptığımız yoğun çalışmalarla Samsunumuza yatırımlarımıza devam ediyoruz. Salıpazarının biliyorsunuz meşhur bir baraj sorunu var.  İnşallah Kalkınma Bakanlığımızdan da onun imzası bu hafta çıkıyor.  Böylelikle uzun zamandır yaşanan sıkıntıları da aşmış olacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Şehir Hastanemizin ikinci kademesi ihalesi tamamlandı. İnşallah en kısa süre içeresinde inşaatına başlanacak. Spor yatırımlarımıza hiç girmiyorum zaten. Stadyum inşaatını inceledik. İnşallah Bayramdan sonra müteahhit fazla işçi ile çalışmaya başlayacak ve inşallah en kısa süre içeresinde stadı da bitireceğiz. Önümüzdeki hafta Samsun’da 5 farklı branşta İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası yapılacak. İşitme Engelliler Futbol Takımımız Dünya Şampiyonu oldu. Buradan da kendilerini tebrik ediyorum. 2017’de de İşitme Engelliler Olimpiyatını yapacağız Samsun’da”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER