Samsun Bizim İçin Önemli

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın önderliğinde 2017 Samsun Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyatları Hazırlık ve Denetleme Kurulu Toplantısı yapıldı. Bakan Kılıç, "Tabii memleketimiz olması hasebi ile Samsun’un bizim için öneminin ne olduğunu anlatmamıza herhalde gerek yoktur" dedi

Samsun Bizim İçin Önemli

HAZIRLIK VE DENETLEME TOPLANTISI

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın önderliğinde 2017 Samsun Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyatları Hazırlık ve Denetleme Kurulu Toplantısı dün İlkadım Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda yapıldı. Toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Hüseyin Akan, Müsteşar Faruk Özçelik, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, KYK Genel Müdür Yardımcısı Recep Ali Er, Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, SGM Uluslar Arası Organizasyon Daire Başkanı H.Ozan Çetiner, Samsun Vali Yardımcısı Ali Galip Saral, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir katıldı.

İLK TOPLANTI SAMSUN'DA

2017 Samsun Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyatları'nın Samsun'da  yapılmasıyla ilgili olarak ilk hazırlık denetleme kurulu toplantısını Samsun'da yaptıklarını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, "İnşallah Türkiye'mize şehrimize hayırlı uğurlu olur. Samsun sportif anlamdaki organizasyon düzenleme konusunda büyük bir tecrübeye sahip. Şu anda Samsun'da boksta olimpiyat elemeleri  yapılıyor ve 1 hafta boyunca devam edecek.  Geçen hafta içerisinde judonun müsabakaları yapıldı. Ondan önce Tekvando Grand Prixi yapıldı. Daha önce Cumhurbaşkanlığı basketbolda finali oynandı. Değişik branşlarda farklı uluslararası organizasyonların şehrimizde yapıldığı bir  dönemdeyiz. Samsunumuzun bu noktadaki alt yapısı gerçekten  hem bu müsabakalara ev sahipliği yapmaya müsait. Aynı zamanda  şehrimizin bu konudaki dinamiklerinin de  buna olumlu yaklaşıyor olması önemli.  Vatandaşımızın ev sahipliği  Samsunlu hemşerilerimizin gösterdiği misafirperverlik önemli bir gösterge" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER