SAMGİAD'tan Ankara çıkarması!

Samsun Genç İş Adamları Derneği (SAMGİAD) Yönetim Kulu Başkanı Savaş Gömeç, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte önce Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı, sonrasında da TBMM’yi ziyaret gerçekleştirdi

SAMGİAD'tan Ankara çıkarması!

SAMGİAD üyeleri, Samsun ve bölge siyasetine yön veren başta Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç olmak üzere, Samsun ilini temsil eden milletvekillerine bir dizi ziyarette bulundular.

Yapılan görüşmelerde SAMGİAD üyeleri, görevlerini ve genel kurul sonrasında yaptıkları çalışmaları, toplantı ve organizasyonları hakkında bilgi verirken, yine Samsun ili ve Karadeniz bölgesinde gerçekleşen ticari faaliyetler, Samsun ilinin sosyal, toplumsal ve ekonomik alanları konusunda önemli istişarelerde bulundular.

 

GÖMEÇ BRİFİNG SUNDU

 

SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, başta Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç olmak üzere, iktidarda ve muhalefette görev yapan milletvekillerine Samsun'un sosyo-ekonomik sorunlarıyla ilgili bir brifing sunarken, ilerleyen tarihlerde hazırlayacakları, Samsun'un gelişmesi noktasında yapılabilecek organizasyonlar konusunda titizlikle ve özenle hazırlanmış dosyaları, en yakın zamanda kendilerine sunacaklarını ifade etti.

 

 

KILIÇ: SAMGİAD’A BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Gerçekleşen bu ziyaretten ziyadesiyle memnun olduğunu ifade eden Bakan Kılıç, Samsun'un birlik ve beraberliğinin tahsisinde, şehrin ülke içinde ve uluslararası platformda tanıtılması noktasında, aynı zamanda, istihdam yaratılması ve şehrin ekonomisine ciddi katkılar sağlanması konularında SAMGİAD'a bundan öncesinde olduğu gibi, bundan sonra da büyük görev düştüğünü, bu yolda yılmadan, yorulmadan ve hiç durmadan koşmaları gerektiğini ifade etti. Yakında geçekleşecek İşitme Engelliler Olimpiyat (deaflympics) oyunlarının Samsun'da yapılacak olmasının başta Samsun olmak üzere, ülkemiz içinde büyük bir fırsat olduğunu belirten Kılıç, Samsun'un en aktif dernekleri arasında yer alan SAMGİAD'dan, bu organizasyonla ilgili olarak ekstra bir çaba içinde olmalarını, bu konuyu şehrin her noktasında gerektiği şekilde işlemelerini istedi.

 

BAKAN AKİF ÇAĞATAY KILIÇ;

Geleceğimiz silersiniz. Siz genç iş adamlarından beklentimiz çok büyük.

 

AHMET DEMİRCAN;

SAMGİAD'ın enerjisinden etkilenmemek mümkün değil. Değerli gençlere iş yaşamlarında başarılar diliyorum.

 

HASAN BASRİ KURT;

Samsun için belirleyeceğiniz istekler doğrultusunda her türlü desteği vermeye hazırız.


ORHAN KIRCALI;


Samsun ilinde olduğu kadar, ilçelerinde de gerçekleştirilecek yatırımlarınızda, sizlere hep destek tam destek sözü veriyoruz.

 

KEMAL ZEYBEK;

Sorgulayan, çalışkan, azimli genç iş adamlarımızla bir arada olmak gücümüze güç katıyor. Samsun'un geleceği sizlerin ellerinizde.

 

HAYATİ TEKİN;

Ülkemiz ve şehrimize katma değer katmak için çalışan genç iş adamlarına başarılar diliyoruz, onların daima yanındayız.

 

ERHAN USTA;

SAMGİAD'ın davet ettiği her ortamda bulunmaya hazırız.


TÜGİK;


SAMGİAD, bağlı olduğu TÜGİK genel merkezinde, Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Akbaz ile bir araya gelerek, karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. SAMGİAD Başkanı Gömeç ve yönetim kurulu üyeleri, birçok sanayiciye ve iş adamına ev sahipliği yapabilen iş zirvesi toplantılarının, ilerleyen dönemlerde, Samsun'da gerçekleşmesi konusunda taleplerini ilettiler. TÜGİK Genel Başkan Yardımcısı Akbaz ise, genel başkanları ve yönetim kurullarının Samsun ilini çok önemsediklerini ve en kısa zamanda gerçekleştirecekleri ziyaret programı ile bölgede farklı çalışmalarda birlikte planlayacaklarını söylediler.

 

ASİYAD;

Mevcut yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiren ASİYAD Yönetim Kurulu adına Başkan Osman Yılmaz, SAMGİAD'ı toplantı sırasında ağırlayarak, önemli dostluklar ve işbirliği başlangıçları için davet etti. Toplantıyı, her şey önce samsun için sloganıyla sonlandıran, bu iki önemli derneğin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, ASİYAD'ın ev sahipliğinde, Samsun için geliştirecekleri projeleri konuşmak için akşam yemeğinde buluştular. Gecenin sonunda, ASİYAD'ın gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür etmek için söz alan SAMGİAD Başkanı Gömeç, Ankara ve Samsun arasındaki mesafenin, inşa ettiğimiz bu dostluk yapısıyla, son derece kısaldığını, bu güç birlikteliğiyle şehrimiz için başaramayacağımız hiçbir şey aşamayacağımız hiç bir engel olmadığını ifade ederek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER