SAMGAZ'ın 2016 Yatırım Programı Başlıyor

SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, 2016 yılı yatırım programı öncesinde gerek Büyükşehir Belediyesi ve gerekse ilçe belediyelerine sunum ve koordinasyon toplantıları yaptıklarını, sağlanan mutabakat çerçevesinde yapım sözleşmelerinin imzalandığını ve Nisan ayı itibariyle programın başlatılacağını söyledi

SAMGAZ'ın 2016  Yatırım Programı Başlıyor
Doğal gaz dağıtım faaliyetlerinde, sorunsuz hizmet anlayışı ve ileri teknoloji kullanarak Samsun halkına güven, konfor ve tasarruf sunmak, çevrecilik bilincine katkıda bulunmak, misyonu ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, “2016 yılı yatırım programı kapsamında Tekkeköy, Canik, İlkadım ve Atakum ilçelerinde, önceki yıl gelen talepler doğrultusunda yapılan projelendirme ile 90 km polietilen ve 5 km çelik hat yatırımı planlanmıştır. Bu güzergahlar üzerinde yaklaşık 2 bin 500 adet binaya servis hattı imalatı öngörülmektedir. Bu doğrultuda hazırlanan program listelerine internet sitemizden ulaşılabileceği gibi abone merkezimizi ziyaret ederek de her konuda bilgi alınabilecektir” dedi.
Alt yapı kurumlarının kazı çalışmalarında dikkat etmesi gerektiğini belirten Kolsan, “Nisan ayı itibari ile kazı sezonunun açılması ve altyapı kurumlarının yoğun bir şekilde kazı çalışmalarına başlayacak olması sebebi ile halkımızın doğal gaz kesintisi veya kazasına maruz kalmaması için kazı yapılacak güzergahların ilgili kurumlara bildirimi önem arz etmektedir. Doğal Gaz Dağıtım Projesi Çalışma Sistematiği Protokolleri ve Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Yönetmeliğinde tüm kurum, kuruluş ve vatandaşlarımızın yapacakları kazı çalışmalarında uyması gereken kuralların açıkça belirtilmektedir. Yapılacak kazılara, yetkilendirilen sorumlu teknik bir personelin nezaret etmesi gerekmektedir. Bunun sağlanabilmesi adına alt yapı çalışmalarının en az 8 saat öncesinden bildirilmesi veya 187 Doğal Gaz Acil Hattı aranarak yapılacak çalışma hakkında bilgi verilmesi, çalışma alanına yardımcı teknik destek ekibin davet edilmesi gerekmektedir. Haber verilmeden yapılan çalışmalarda, kontrolsüz doğal gaz çıkışları ile müdahale süresi ve buna bağlı olarak emniyet ortamının tesis edilmesinde ciddi riskler yaşanabilir” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER