Salıpazarı’nda felaketin yaraları sarıldı

Salıpazarı’nda 2012 yılında yaşanan sel felaketinin yaraları sarılıyor. Geçen sürede hasar gören dört köprü yıkılarak, yenisi yapıldı. İlçenin beşinci köprüsü hakkında bilgi veren Salıpazarı Belediye Başkanı, yıl sonuna köprü sorununun ortadan kalkacağını kaydetti

Salıpazarı’nda felaketin yaraları sarıldı

2012 yılında yaşanan sel felaketinde hasar gören köprüler yeniden inşa edildi. İlçenin yaralarını saran Salıpazarı Belediyesi, Bereket Mahallesi 100. Yıl Bulvarı’nda Terme Çayı üzerine yeni bir köprü daha inşa ediyor. İhalesi tamamlanan köprü, 100 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde ve çift yönlü olacak.

DÖRT KÖPRÜNÜN YENİSİ YAPILDI

Gazete Gerçek’e konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “İlçemizde 2012 yılında yaşanan sel felaketinde zarar gören köprülerimizi onarmaya devam ediyoruz. İlçemizde hali hazırda Yeşil Çayı ve Terme Çayları üzerinde dört adet köprümüz yer almaktadır. Bunlardan üç tanesi Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü’müz tarafından yıkılarak yerlerine yenileri yapıldı” diye konuştu.

YAPIMINA AY SONUNDA BAŞLANIYOR

Belediye Başkanı Halil Akgül, “Önümüzde ise 100. Yıl Bulvarı ile Terme Karayolunu birbirine bağlayacak olan beşinci köprümüz var. Belediye binamızın hemen arkasında yer alan, köprülerimizden en sonuncusu olanı da ihale edildi. Köprümüzün yapımına bu ay sonunda başlanacak” şeklinde devam etti.

30 METRE GENİŞLİĞİNDE ÇİFT YÖNLÜ OLACAK

Köprü inşaatının yıl sonunda bitirilmesinin planlandığını kaydeden Belediye Başkanı Halil Akgül, “Bereket Mahallemizdeki 100. Yıl Bulvarı’nda yer alan Terme Çayı üzerine inşaa edilen köprümüz 100 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde ve çift yönlü olacak. Aynı zamanda Çarşamba Karayolunu Terme’ye bağlayacak olan 5. köprümüzün hizmete sunulmasıyla beşinci altın kemerimizi ilçemize kazandırmış olacağız” dedi.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER