Salıpazarı’na hastane müjdesi!

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçe devlet hastanesi yapım işinin hükümetin 2018 yatırım programına alındığının müjdesini verdi.

Salıpazarı’na hastane müjdesi!

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçeye kurulacak olan yeni Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi’ndeki son durumu gazetemize anlattı. Akgül, “Salıpazarı ilçemiz yeni gelen yatırımlarla kalkınmasını sürdürmeye devam ediyor. Sağlık hizmeti noktasında ilçemizin sıçrama yapacağı bir yatırımı kucaklamak üzereyiz. Salıpazarı’mızda, ilçe devlet hastanesi alanımız belirlendi.

Yeni ilçe devlet hastanemiz, toplamda 12 dönümlük bir orman arazisinin üzerine kurulması netleşti. Bu arazinin tahsisi gerçekleşti. Ve Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza gerekli müracaatları yaparak, iade girişimlerimizi tamamladık. Konuyla ilgili Sağlık Bakanımız sayın Ahmet Demircan ile görüştük. İlçe devlet hastanemizin, 2018 yılı yatırım programına alındı. Önümüzdeki süreçte yapımına başlanacak hastanemizin tüm ilçemize ve Samsun’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yatırımın ilçemize gelmesinde başta Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan bey ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER