Salıpazarı’na hastane müjdesi!

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi’ndeki son aşamaya ilişkin bilgi verdi

Salıpazarı’na hastane müjdesi!

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçede 12 dönümlük alana yapılması planlanan yeni Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi’ndeki son aşamaya ilişkin Gazete Gerçek’e bilgi verdi
 

Belediye Başkanı Halil Akgül, “Salıpazarı ilçemiz tüm alanlarda gelişimini sürdürüyor. İlçemize yeni gelen yatırımlar, kalkınmamıza destek sağlıyor. İlçemiz sağlık hizmeti noktasında da 2018 yılı içerisinde bir sıçrama yapacaktır. Yeni ilçe devlet hastanemiz ile ilgili çalışmalarımız kararlılıkla devam ediyor. İlçemizde toplamda 12 dönümlük bir orman arazisinin üzerine kurulmasını planladığımız hastanemiz için şu anda ihale aşamasında” diye konuştu.

BAKAN DEMİRCAN SÖZ VERDİ

Halil Akgül, şöyle devam etti: “Bu konu ile ilgili Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan beni iki defa telefonla arayıp, ‘Salıpazarı ilçemize, hastanemizi inşallah yakın zamanda kazandıracağız’ diyerek söz verdi. Önümüzdeki temmuz veya ağustos aylarında ilçe devlet hastanemizin ihale aşamasının tamamlanacağını ve yapım çalışmalarına başlanacağını düşünüyoruz. Devletimizin 2018 yılı yatırım programındaki İlçe Devlet Hastanemizin şimdiden ilçemize, Samsun’a ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yatırımın ilçemize kazandırılması noktasında bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan Bey ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.”

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER