Salıpazarı Şehitleri Andı

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümü münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Salıpazarı Şehitleri Andı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümü nedeni ile düzenlenen anma programı Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.Anıta sırasıyla Kaymakamlık,Garnizon Komutanlığı ve Belediye çelenkleri sunuldu.

Çelenk sunma törenine Salıpazarı İlçe Kaymakamı İskender Çolak,İlçe Jandarma Komutan Vekili Mesut Türkyılmaz, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Emniyet Amiri Talip Tıraş, Ak Parti Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail Yaman,CHP İlçe Başkanı Salih Şimşek,Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Osma,Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muzaffer Aydın,okul müdürleri, mülki ve idari amirler katıldı.

Çelenklerin sunulmasının ardından tören Salıpazarı Anadolu Lisesi  önünde devam etti. Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programında duygulu anlar yaşandı. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümü anma programları alışılmışın dışında daha profesyonel  hazırlanmış olduğu göründü. Anadolu Lisesi öğrencilerin ortaya koyduğu tiyatro gösterileri protokole ve izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Program sonunda Ortaokullar arası yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER