Saklı Cennet'teki Eviniz Legend Otel

Samsun'un saklı cenneti Ayvacık'ta, Türkiye'nin tek doğa oteli olarak hizmet veren Legend Otel Ayvacık, Atmaca Grup tarafından muhteşem bir konseptle tamamen yenilendi

Saklı Cennet'teki Eviniz Legend Otel

Samsun'un turizmde saklı cenneti Ayvacık, adına yakışır güzellikte bir tesise kavuştu. Samsunlu işadamları Atmaca Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Atmaca ile kardeşi  Adem Atmaca'nın devraldığı Legend Otel Ayvacık, çok kısa bir süre içerisinde ilçeye yakışır bir konseptle konuklarını ağırlamaya başladı.

Sessiz sedasız yenilenen Legend Otel, muhteşem göl manzarası ile övgüyü zaten fazlasıyla hak ederken, otel bünyesinde açılan Oilum Restoran (Atmaca Yuvası) ödüllü şef aşçı Hakan Güzel'in muhteşem yemekleriyle Samsun başta olmak üzere Karadeniz’den ve yurt dışından gelen turistlerin belleklerinde unutulmaz anlar ve tatlar bırakıyor.

AYVACIK’TA  MUHTEŞEM BİR TESİS

Çarşamba Havalimanı'na 35 kilometre, Ayvacık'a ise 10 kilometre uzaklıkta bulunan Suat Uğurlu baraj gölünün hemen kıyısında, yeşil Ayvacık'ın görkemli manzarasına nazır Legend Otel'de bugünlerde sessiz sedasız büyük bir değişim yaşanıyor. Türkiye'de birçok restoran ve turizm işletmesinin  marka danışmanlığını yapan  Logos Grup ortaklarından Salih Hisarcıklıoğlu ve ekibinin profesyonel bir yaklaşımla  sil baştan yenilediği  Legend Otel, hafta sonu ve yaz tatili için Ayvacık'ı seçen konuklarına, birbirinden özel seçenekler sunuyor.

LEGEND MUTFAĞINA USTA AŞÇI

Legend Otel'i bir ay önce devraldıktan sonra hızlı bir yenileme çalışması içerisinde girdiklerini vurgulayan İşletme Sahibi Adem Atmaca, fark yaratan bir doğa oteli'ne imza atmak için uğraş verdiklerini söyledi. Manzarası ve doğal güzellikleriyle ön planda olan Legend Otel'de özellikle Atmaca Yuvası anlamına gelen  Oilum Restoran'da, Samsun'un yöresel mutfağı ile dünya mutfağını birleştirdiklerini vurgulayan Adem Atmaca, böylece birbirinden farklı menüleri konuklarına sunmakla işe başladıklarını kaydetti. Oilum Restoran'ın mutfağını, yurt içinde ve yurt dışında, alanında marka restoranlarda adından söz ettiren Hakan Güzel'e teslim ettiklerini dile getiren Adem Atmaca, "Kırçandan tirite, balıktan et yemeklerine kadar birçok yöresel lezzeti  bulabileceğiniz restoranımızda, dünya mutfağının seçkin yemekleri de Hakan Güzel'in şefliğinde ve onun muhteşem sunumuyla şimdiden fark yaratmaya başladı" diye konuştu.

GÖLDE TEKNE TURU FIRSATI

Göle sıfır konumuyla göl sporlarından yararlanmak isteyenler için de Legend Otel’de hiçbir şey unutulmamış. Aynı anda  100 konuğuna hizmet eden Legend Otel'in, göle sıfır kurulu bulunan bungalov evleri de tatilcilerin ve Ayvacık tutkunlarının vazgeçilmezi durumunda. Otelde ve bungalov evlerde kalan konuklar, sakin ve huzurlu bir atmosferde tatilin ve dinlencenin tadını çıkarırken, isteyen konuklar ise, kısa bir süre önce alınan tekneyle göl turuna çıkmanın keyfini de yaşıyorlar. Legend Otel, göl üzerinde jetski heyecanını yaşamak isteyen müşterilerini de unutmamış.

YAZ KIŞ AYVACIK GÜZELLİĞİ

Legend Otel'deki yeniliklerin bundan sonra da devam edeceğinin altını çizen Adem Atmaca, "Önümüzdeki sezon için hazırlıklarımızı da şimdiden yapmaya başladık. Öncelikle otelimizin bir master planını çıkarıyoruz.  Bizler farklı olmak zorundayız. Sadece yaz sezonunda değil, kış sezonunda da turistleri Ayvacık'a getirmenin heyecanını yaşıyoruz. Bütün çalışmalarımız da bu yönde.  Kaliteli bir hizmet, muhteşem bir menü ve iyi bir damak tadıyla, konuklarımıza unutamayacakları bir saklı cennet mutluluğu yaşatmak için çalışıyoruz" dedi.

MARKA DANIŞMANI HİSARCIKLIOĞLU’NDA

Lagos Grup ortaklarından ve halen Legend Otel'in marka çalışmalarını titizlikle yürüten  Salih Hisarcıklıoğlu da, önceliklerini şimdiden belirlemiş durumda.  Bungalov evlerde kalan konukların, sabah saatlerinde balık tutabilmeleri ve gölde gezintiye çıkabilmeleri amacıyla da bir iskele kurmayı planladıklarını dile getiren Hisarcıklıoğlu, gölde balık tutmak isteyenler için de sandalların alınacağını kaydetti.

ŞEF AŞÇI HARİKALAR YARATIYOR

Legend Otel'in mutfağında bambaşka lezzetlere imza atan şef aşçı Hakan Güzel de, ekibiyle birlikte burada çalışmaktan çok mutlu olduğunu belirtiyor. Yurtdışında ve yurt içinde çok sayıda marka restoranda şef aşçılık yapan, birçok ulusal ve uluslararası yemek festivallerinde derece alan Hakan Güzel, herkese hitap eden ve alternatifli bir menü oluşturmaya dikkat ettiğini belirtiyor. "İnsanları şaşırtmayı çok seviyorum" diyen Güzel, "İmzamızın olduğu yemekleri, insanlara huzur veren bir atmosferde, kaliteli ve güleryüzlü bir hizmet anlayışla sofralarımıza getirmek birinci önceliğimiz.  Farklı lezzetler ve muhteşem bir doğa güzelliği keyfini yaşamak isteyen tüm Samsunluları, Legend Otel'deki Oilum Restoran'a davet ediyorum" dedi.

HER TABAK BİZİM İÇİN ÖZELDİR: Legend Otel'in şef aşçısı Hakan Güzel, Avrupa, Afrika ve Amerika'da ünlü restoranlarda aşçılık yapmış, akademi mezunu bir lezzet ustası. Birbirinden lezzetli yemeklerini bizim için hazırlayan Hakan Güzel, fark yaratan servisiyle adeta bir sanat eseri yaratıyor. Hakan Güzel'in ana felsefesi ise; "Her tabak bizim için çok özeldir.'

3-5 AY DEĞİL 12 AY HİZMET: Legend Otel'in işletmecisi Adem Atmaca, Türkiye'nin tek doğa oteli olan işletmesinde hiçbir ayrıntıyı kaçırmak istemiyor. Legend Otel'i bütün bir yıl boyunca hizmet verecek bir konseptle tasarladıklarını dile getiren Atmaca, "Bizim için sezon 3-5 ay değil 12 ay sürecek" diyor.

GÖLDE TEKNE TURU: Legend Otel'in en ilginç yeniliklerinden birisi de konukların dilediklerinde göl turunda kullanacakları tekne. Konuklarının farklı bir tatil yaşamaları için her yeniliği planladıklarını anlatan Adem Atmaca, aldıkları tekneyle baraj gölünde konukların muhteşem bir göl gezintisini de yaşayacaklarını vurgulayor.

BUNGALOV EVLERDE TATİL BAMBAŞKA: Legend Otel bünyesinde bulunan bungalov evler de büyük ilgi görüyor. Aileleriyle birlikte nezih bir mekanda zaman geçiren konuklar, huzurun ve sakinliğin tadını çıkarıyorlar.

JETSKI HEYECANI BAMBAŞKA: Tatilde su üzerinde adrenalin isteyen konuklar için de jetski heyecanı yaşanmaya değer. Legend Otel konukları, göl üzerinde jetski yapma fırsatını da buluyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER