Sakal-ı Şerif Ziyarete Açıldı

Havza Belediyesi tarafından Ramazan Ayı boyunca düzenlenen etkinlikler Kadir Gecesi özel programı ile devam etti.

Sakal-ı Şerif Ziyarete Açıldı

Kadir Gecesi dolayısı ile camiler dolup taşarken Kevser Camiinde camiye sığmayan cemaat teravih namazını dışarıda kıldı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Ayı boyunca devam eden Havza Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Kadir Gecesi münasebeti ile düzenlenen ilahi ve semazen gösterisi ile devam etti.

Dolunay ilahi ve semazen gurubunun sahne aldığı gecede Havza Belediyesi tarafından teravih namazı sonrası Ramazan Şerbeti ikram edildi. Ramazan Şerbeti dağıtımı Havza Belediye Başkanı Murat İkiz tarafından başlatıldı.

Programın sonunda bir konuşma yapan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz bu yıl ki Ramazan Etkinliklerinin devam edeceğini belirterek; “ Birlik ve beraberlik duyguları ile eda ettiğimiz Kadir Gecemiz mübarek olsun. Aynı duygu ve düşünceler Cenab-ı Hak bizlere daha nice Kadir Geceleri nasip etsin. Bizler rahat bir şekilde kadir gecemizi kutluyor, orucumuzu tutuyor, bayramımızı kutluyoruz rahat ve huzur içindeyiz. Filistin’de, Gazze’de, Suriye’de, Mısır’da, Irak’ta Doğu Türkistan’da maalesef tüm Müslümanlar kan ağlamakta. Kadir gecesinde onlar içinde dua edelim. İnşallah bir daha ki Ramazan’ı onlarda huzur içerisinde geçirirler. Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutlarım.” Dedi.

İkiz konuşmanın ardından ilahi gurubuna çiçek verdi.

Programın ardından Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve eşi Lebibe İkiz Yörgüç Paşazade Mustafa Paşa Camisi'nde ziyarete açılan Sakal-ı Şerifi ziyaret ettiler. İkiz; “Allah bu sene de Sakal-ı Şerifi ziyaret etmeyi bizlere nasip etti. Umarım tüm İslam coğrafyası da en kısa sürede bizler gibi huzur içerisinde Ramazanlarını eda ederler.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER