Şahin Samsun'da Devam Edecek

İçişleri Bakanlığı, ‘Valiler Kararnamesi’ni yayımladı. Buna göre 22 ilin valisi merkeze alındı, 24 ile yeni vali atandı, 26 valinin de yeri değiştirildi. Yayımlanan Valiler Kararnamesi’nde Samsun Valisi İbrahim Şahin'in ismi yer almadı

Şahin Samsun'da Devam Edecek

Samsun’a geldiği günden bu yana klasik bürokrat anlayışından uzak, koltukta oturarak imza atan değil, sürekli sahada gezen ve fikirlerini paylaşan vali olarak tanınan İbrahim Şahin’in ismi Valiler Kararnamesinde yer almadı. Twitter fenomeni ‘Başkentçi’ ve Samsun’da bazı isimlerin Vali Şahin’in Başbakanlıkta müsteşar olacağı yönünde iddialarına rağmen önceki gün gece yarısı yayınlanan kararname ile Vali Şahin görevinde kaldı.

HER KURUM İLE UYUM İÇİNDE

Samsun’a göreve geldiği günden bu yana yaptığı açıklamalarla gündeme oturan Vali Şahin, özellikle iş dünyasına karşı üretim yönündeki düşünceleriyle dikkatleri çekiyor. Kamu kurumlarının koordineli çalışmasına da her zaman özen gösteren ve bu konuda kaymakamlıklar başta olmak üzere il ve ilçe müdürlüklerini de uyaran Şahin’in organize sanayi ve medikal organize sanayi çalışmalarını da yakından takip ettiği görülüyor. Samsun’a katkı sağlamak için herkesle görüşen Vali Şahin özellikle Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışması da yapılan projelerin bürokrasi ayağında hız kazanarak hayata geçirilmesine büyük katkı sağlıyor.

VALİ ŞAHİN GAZETE GERÇEK’E AÇIKLAMIŞTI

Vali Şahin Gazete Gerçek’e yaptığı açıklamada, Türkiye’nin her yerinde görev yapabileceğini ve bundan asla gocunmayacağını ifade etmişti. Şahin, “Samsun’da vali olarak görev yapmak bana keyif veriyor ama devlet nerede görev verirse biz bundan dolayı mutlu oluruz. ‘Neden bu görevi verdiler?’ diye gurur yapmayız. Samsun’da vali olarak görev yapmak gurur verici. Böyle güzel ve donanımlı bir şehirde görev yapmak insanı mutlu eder. Daha önceden de başka yerde başka görevlerde çalıştım. Bundan sonra da görev verilirse çalışırız” diye açıklama yapmıştı.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER