Şahin: 'Büyükşehir ile koordineli çalışacağız'

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “140 mahallemiz 3 bin 400 km yolumuz var. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte koordineli çalışacağız” dedi.

Şahin: 'Büyükşehir ile koordineli çalışacağız'
Bafra Belediyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kış mevsimi nedeniyle hazırlık yaptı. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Meteorolojik verileri sürekli takip ediyoruz. Bu veriler ışığında 2 greyder, 5 beko (kepçe), 2 loder (yükleyici) ve kamyonlarımız dâhil iş makinelerimiz zincirleriyle beraber hazırlanmıştır. 10 bin ton tuz stoklanmıştır. İş makinelerimiz için 9 operatörümüz, 3 ustabaşımız 16 personelimiz vardiyalı sistemle 24 saat görev yapacak şekilde hazırdır. Bafra’mız da 140 mahallemiz 3 bin 400 km yolumuz var. Bu çok büyük bir alan ve mesafedir. Toplumsal yardımlaşmaya ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu konuda Bafralı hemşerilerim her zaman duyarlı olmuştur. Kaldırımları temizlemede iş birliği yapmış. Yol açımlarında bulunmuştur. Hemşerilerime şimdiden teşekkür ediyorum. Geçen yıl iki kere olağanüstü kış şartları ve yoğun kar yağışı yaşadık. Bu yıl Samsun Büyükşehir Belediyesi ile görüştük, koordineli çalışacağız. Büyükşehir belediyemizin katkılarına ihtiyacımız olduğunu ifade ettik” dedi. 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: “Geçen yıl doğum, hasta ve cenazelerin olduğu yerlerde yol açımlarına öncelik vermiştik. Bu yılda ambulansların doğum ve hastalara ulaşması, cenazelerimiz olursa cenazelerin kaldırılması için yol açım çalışmalarına yine öncelik vereceğiz. Tüm imkânlarımızı seferber ederek Bafra Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, resmi kurumlarımız ve vatandaşlarımızın işbirliği, yardımlaşması ile hareket edeceğiz. Bu yardımlaşma ile yoğun kış şartları oluşması durumunda mağduriyetlerin en aza ineceğine inanıyorum. Vatandaşlarımızdan araçlarına kar lastiklerini ve zincirlerini takmalarını, don olaylarına karşı tedbir almalarını, yürürken kaymamaları için dikkatli olmalarını can ve mal güvenlikleri için rica ediyorum.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER