Sağlığın patronu kim olacak?

Sağlık Bakanlığı'nda Kamu Hastaneleri Birliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün kaldırılmasının ardından tüm yetkiler Sağlık Müdürü’nde toplandı. Sözleşmeli olarak atanacak yeni sağlık müdürünün kim olacağı henüz belli değil.

Sağlığın patronu kim olacak?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın göreve gelir gelmez hayata geçirdiği sağlık idaresinin tek çatı altında toplanmasının ardından bakanlık müsteşarı Eyüp Gümüş'ün yayınladığı genelgeyle, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve Halk Sağlığı Müdürü'nün yetkileri, İl Sağlık Müdürü'ne devredildi. Personel atamaları başta olmak üzere bu iki kurumun iş ve işlemleri Sağlık Müdürlüğü'nce yürütülecek.  Bunun yanı sıra Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin başlattığı ihaleler ise İl Sağlık Müdürlüğü'nce devam ettirilecek.

SAĞLIK BÜROKRASİSİ DEMİRCAN’I BEKLİYOR

Öte yandan yeni yapılanma sonrasında İl Sağlık Müdürlüğü'ne kimin getirileceğine ilişkin belirsizlik devam ediyor. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın 81 ildeki sağlık müdürlerinin atanması konusunda titiz davrandığı ve sözleşmeli olarak yapılacak atamalarla ilgili hazırlıkların devam ettiği öğrenildi. Samsun’da İl Sağlık Müdürlüğü görevini halen Yusuf Güney yürütüyor.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER