Rusya'dan Samsun'a ilk uçak geldi

Türkiye ile Rusya arasındaki gelişmeler nedeniyle 1,5 yıl önce iptal edilen Samsun ile Rusya'nın Krasnodar şehri arasındaki direkt uçak seferleri yeniden başladı

Türkiye ile Rusya arasındaki gelişmeler nedeniyle 1,5 yıl önce iptal edilen Samsun ile Rusya'nın Krasnodar şehri arasındaki direkt uçak yeniden başladı. Krasnodar'dan 40 dakikaya Samsun'a gelen uçak, su takı ve folklor gösterileri ile karşılandı.

RUSLine ait Bombardier CRJ-200 tipi 54 kişilik uçak, Krasnodar'dan havalanarak 40 dakika sonra Samsun Çarşamba Havalimanına iniş yaptı. Uçak su takı ve folklor gösterileri ile karşılandı. Uçakta bulunan iş adamları ve gazetecilere çiçek takdim edildi.

Havalimanında düzenlenen törende Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, RUSLine Havayolları'nın sefer başlatmasıyla Samsun olarak en önemli günlerinden birini yaşadıklarını söyledi.

Rusya ile Türkiye'nin artık birbirine daha yaklaştığına işaret eden Çakır, "Krasnodar ile Samsun arasında bir köprü kuruldu. Samsun Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden birisi. 40 dakikalık uçuşla her iki ülkenin insanları artık birbirini daha yakından tanıyacak. Seferler ilk başta haftada 1 gün yapılacak. Yani cumartesi günü gidiş ve dönüşlü olarak sefer düzenlenecek. Ama ilerleyen aylarda talebin artmasıyla birlikte bu sefer sayısının artmasını umut ediyoruz." dedi.

Rusline uçuş şirketi Geliştirme Dairesi Başkanı Alexey Donchenko ise, İlki ülke arasındaki mesafenin artık 40 dakika olduğunu belirterek, talebin artması halinde sefer sayısının artacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER