Reklamında böylesi, arabayı uçurdu

Sinop'ta bir esnaf gerçekleştirdiği reklam düşüncesiyle ilgi çekmeyi başardı. İş yerinin çatısına sarı renkli bir araç koydu.

Reklamında böylesi, arabayı uçurdu

Sinop'ta kaporta işiyle uğraşan bir esnaf farklı reklam metodu uyguladı. İş yerinin çatısına havada duracak şekilde eski bir otomobil yerleştirdi. 

Çatıda direkler üzerinde duran aracı görenler bir daha bakarken esnaf Hakkı günaydın, uyguladığı reklam yöntemiyle dikkatleri çekmeyi başardı.

1987 model aracı çatıda reklam amaçlı kullanarak sanayide müşterilerinin dikkatini çekmeyi başaran Günaydın, görenleri de şaşırtmayı da başardı. Hatta öyle ki kimi vatandaşlar aracın önünde hatıra fotoğrafı bile çektiriyor.

Boya ustası Atış Gürsoy, "Patronum Trabzonlu. Reklam için ne yapalım diye düşünürken patronumuzun aklına böyle bir fikir geldi. Demir direkleri diktik sonra arabayı üzerine vinç yardımıyla monte ettik. Yaptığımız reklam işe yaradı. İşlerimizde artış oldu. İnsanların ilgisini çekiyor. Otomobile de Lazoğlu adını koyduk. Laz'ın da aklına her türlü ilginç fikir gelir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER