PÜİS Samsun'da Toplanıyor!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), sektörle ilgili bölge toplantılarından Karadeniz Bölge toplantısını Samsun’da gerçekleştirecek

PÜİS Samsun'da Toplanıyor!

PÜİS, bayilerin sorunlarını yerinde tespit etmek, irdelemek ve çözümü konusunda istişare etmek amacıyla bayilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda PÜİS, yarın Karadeniz Bölgesi’ndeki akaryakıt bayileriyle Samsun’da bir araya gelecek. Toplantıda sorunlar masaya yatırılırken, bayilerin soruları konunun uzmanı bürokratlar tarafından yanıtlanacak. PÜİS’in bayilerle bir araya gelerek sorunları yerinde tespit etmek ve çözümü konusunda istişare etmek amacıyla düzenlediği bölge toplantılarına kamudan da büyük destek geliyor. İlgili bakanlıklar ve kurumlar her toplantıya en üst seviyede iştirak ederek bu toplantılara önemli katkılar sağlıyor. PÜİS’in bundan önce düzenlediği üç bölge toplantısına kamunun verdiği bu destek, Karadeniz Bölgesi Bayi Toplantısı’nda da devam edecek. Yarın Samsun’da gerçekleştirilecek toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, EPDK ve TSE’nin üst düzey bürokratları katılacak.

TÜM SORUNLAR TARTIŞILACAK

PÜİS’in 2016 yılı içinde Kayseri, Konya ve İstanbul’da düzenlediği toplantılar, bayilerin yoğun katılımıyla yapılmıştı. Bu toplantılarda bayiler ve PÜİS yöneticileri yaşanan sorunlara karşı nasıl bir yol izleneceği konusunda istişarelerde bulunmuş ve PÜİS’in 2016 yılında izleyeceği yol haritası belirlenmişti. Toplantıda sektörle ilgili petrol piyasası mevzuatında yapılması gereken değişiklikler, Akaryakıt ürünleri üzerinden yapılan vergi kaçakçılığı, ADR mevzuatı, Maliyetin altındaki fiyatlarla yapılan akaryakıt satışı, Aynı irsaliye ile onlarca tankerle yapılan akaryakıt ikmali, ÖTV’siz yakıtlar, İdari para cezaları, TS 12820 Akaryakıt İstasyonlarında Asgari Mesafelere İlişkin Standardın tadili-çift cidarlı tank sorunu, Kar payları, Nakliye ücretleri, Otomasyon sistemi, başta olmak üzere, akaryakıt sektörünün önemli tüm sorunları tartışılacak.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER