Proje iyi yolda

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, Türkiye'ye model olması amacıyla ‘Bir şehir değişir, ülke değişir’ sloganıyla başlattığı Maarif Hareketi'nin, ilk İl Eğitim Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, projenin henüz ikinci ayında olmasına rağmen, etkisini göstermeye başladığını söyledi

Proje iyi yolda

Samsun'un eğitim açısından genel durumunu tespit etmek, iller arasındaki başarısını belirgin hale getirmek, model bir il olmasını sağlamak ve eğitimin kalitesini arttırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce hazırlanan ‘Samsun Maarif Hareketi’ projesi kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünde eğitim işlerinden sorumlu şube müdür ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının katılımıyla İl Eğitim Yürütme Kurulu toplantısı, Samsun Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi.


TÜM ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI


İlçelerde yapılan etkinlikler/projelere ilişkin 17 ilçenin milli eğitim müdürleri sunum yaptı. Kitap okuma çalışmaları, sportif faaliyetler, kültür-sanat faaliyetleri, değerler eğitimi,rehberlik hizmetleri, okul aile işbirliği konularında yapılan çalışmaların görüşüldüğü toplantıda, Samsun Maarif Hareketi'nde yaşanan sorunlar da ele alındı.


GENÇLERİ YETİŞTİRME HAREKETİ


İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Samsun Maarif Hareketi'nin bir proje değil sistematik bir performans sistemi olduğunu belirterek, proje henüz ikinci ayında olmasına rağmen etkisini göstermeye başladığını ifade etti. Esen, "Samsun maarif hareketi marifetli gençleri yetiştirme hareketidir. Bir şehir değişir Türkiye değişir sloganıyla startını verdiğimiz bu eğitim hareketi kurumlarımız tarafından benimsendiğini görüyorum. Sloganımızdan hareketle kurumlarımız kendi sloganlarını oluşturmuştur. Sınıflar ‘bir sınıf değişir okul değişir’, okullar ‘bir okul değişir ilçe değişir’,  ilçelerde ‘bir ilçe değişir il değişir’ ilkesinden hareket ederek kendi bünyelerinden, ihtiyaçları olan projeleri ve yenilikleri geliştirme ve uygulama fırsatı bulmuştur. Bu hareket tavandan değil gücünü tabandan alan bir harekettir” dedi.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER