Patronların 'havaalanı' sıkıntısı

Samsun iş dünyası, 1 Mart-31 Mayıs tarihleri arasında onarım amacıyla Çarşamba Havaalanı'nın kapatılmasına tepkili. STSO Başkanı Murzioğlu, "Ek bir pist yapılmalı. Havaalanının kapatılmasını istemiyoruz" dedi

Patronların 'havaalanı' sıkıntısı

Pist, apron ve taksi yollarındaki fiziki sorunlar nedeniyle onarım çalışmaları yapılacağından 1 Mart-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında Çarşamba Uluslararası Havalimanı'nın hava trafiğine kapatılması kararı, Samsun iş dünyasında rahatsızlık yarattı. Daha önce Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile görüşerek, 3 ay kapalı kalacak olan Samsun-Çarşamba Havaalanı’nın 45 günde tamamlanması yönünde söz aldığını söyleyen Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, şimdi de havaalanına yeni bir pist yapılmasını istediklerini, havaalanının bakım sırasında tamamen kapanmasını istemediklerini belirtti.

MADEM KAPATACAKLAR NİYE BİLET SATIYORLAR?

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın dünkü meclis toplantısında söz alan Hasan Guda, Pegasus ve Türk Hava Yolları'ndan alınan iki ayrı uçak biletini göstererek, bu uçak biletlerinin birinin 12 Mart diğerinin ise 18 Mart 2017 tarihli olduğunu söyledi. Havaalanının bu tarihlerde kapatılacağına ilişkin açıklamalar yapıldığını söyleyen Guda, "Madem havaalanı kapatılacak, bu şirketler niye bilet satıyor? Havaalanının satılacağı da söyleniyor. Madem satacaklar bu haliyle satsınlar. Dış hatlardaki uçaklar için de bilet satılıyor. Eğer bu havaalanı biletler satıldığı halde, o tarihlerde havaalanı kapatılırsa korkunç tazminatlar ödersiniz" diye konuştu.

EK BİR PİST YAPSINLAR

Hasan Guda'nın konuşmasının ardından kürsüye gelen STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise havalanının kapatılması konusunda Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, 3 aylık kapatma süresinin 1.5 aya indirilmesi konusunda bir görüşme olduğunu söyledi. Bu sürenin daha da kısalmasının mümkün olabileceğinin de söylendiğini ifade eden Murzioğlu, "Buraya mutlaka bakım yapılacak ama bizim isteğimiz buraya ek bir pistin yapılarak havaalanının hiç kapanmamasıdır" diye konuştu.

'45 GÜN SÖZÜ ALDIM' DEMİŞTİ!

STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile görüştüğünü açıklamış, "Sayın Bakan'dan 3 ay kapalı kalacak olan Samsun-Çarşamba Havaalanı’nın 45 günde tamamlanması yönünde söz aldık" demişti.

Gülsüm ATİK

İŞADAMLARINDAN ATA’YA SAYGI: STSO Meclis toplantısında işadamları, 10 Kasım nedeniyle başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehitler için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER