Patronlar 3 Nisan’da sandığa gidiyor

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri seçimi 3 Nisan Salı günü, STSO Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği seçimleri ise 7 Nisan’da yapılacak.

Patronlar 3 Nisan’da  sandığa gidiyor

2017 yılında resmi olarak seçim süreci başlayan ancak hükümetin son dakikada altı aylık erteleme kararı aldığı ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsalarında, seçim takvimi belli oldu. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda Meslek Komitesi ve Meclis Üyelikleri seçimi 3 Nisan Salı günü, STSO Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği seçimleri de 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak.

KOMİTE SEÇİMLERİ 3 NİSAN'DA

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki seçimlere ilişkin seçim ilanı, İlkadım 1 Nolu İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlandı. Buna göre Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda 3 Nisan'da, oda binasında komite seçimleri ve meclis üyesi seçimleri yapılacak.

MECLİS VE KOMİTE ÜYELERİ SEÇİLECEK

Aynı gün 37 meslek grubu bulunan STSO'da 100-200 üyeden oluşan komitelerde, 5 asil 5 yedek meclis komitesi üyesi ile 2 asil 2 yedek meclis üyesi, üyesi 200'den fazla olan komitelerde ise 7 asil 7 meslek komitesi üyesi ile 3 asil, 3 yedek meclis üyesi seçilecek. Oylar sabah saat 9.00'dan akşam saat 17.00'a kadar kullanılacak. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda seçme ve seçilmeye haiz olanlara göre hazırlanacak listeler ise STSO panosunda 14-15 ve 16 Mart tarihlerinde 08.00 ile 17.00 saatleri arasında askıda kalacak.

İLK ÇEKİŞME KOMİTE SEÇİMLERİNDE

Adaylar arasındaki çekişmenin ilk olarak komite seçimlerinde başlayacağı belirtiliyor. Başkanlığa adaylığını koymayı planlayan isimlerin ise, nabız yoklamaya devam ettikleri öğrenildi. Yasa gereği, başkan adayı olacak adayların önce bağlı oldukları meslek gruplarından seçilmeleri gerekiyor.

BAŞKANLIK SEÇİMİ 7 NİSAN’DA YAPILACAK

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nda 7 Nisan Cumartesi günü ise; oda yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile disiplin kurulu asil ve yedek üyeleri, birlik genel kurulu asil ve yedek üyeleri belirlenecek.

İLÇELERDE SEÇİMLER NE ZAMAN?

Öte yandan Samsun'da ilçelerdeki ticaret ve sanayi odalarında da seçim tarihleri belli oldu. Buna göre Bafra Ticaret ve Sanayi Odası'nda 1 Nisan'da, Terme Ticaret ve Sanayi Odası'nda 4 Nisan'da, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası'nda 4 Nisan'da, Havza Ticaret ve Sanayi Odası'nda ise 7 Nisan'da seçim yapılacak. Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'nın seçim tarihi ise henüz kesinleşmedi.

BORSALARDA DA SEÇİM VAR

Bu arada Samsun Ticaret Borsası, Çarşamba Ticaret Borsası ve Bafra Ticaret Borsası'nda da seçimlerin Nisan ayının ilk haftası itibariyle yapılacağı öğrenildi. Bu borsalardaki seçim tarihleri ise önümüzdeki bir hafta içerisinde kesinleşecek.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER