Özel çocuklar balık tuttu

Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu Birleştirme Projesi kapsamında down sendromlu, zihinsel engelli ve otizmli çocuklar, gönüllülerle olta atıp balık tuttu.

Özel çocuklar balık tuttu

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Samsun Şubesince Atakum ilçesinde düzenlenen etkinlikte gönüllüler, down sendromlu, zihinsel engelli ve otizmli 10 çocuk ile iskeleden olta attı ve balık tutmaya çalıştı.

İlk kez olta atan engelli çocuklar hoşça vakit geçirdi. Bir engelli çocuk, oltasına balık takılınca büyük sevinç yaşadı.

Proje koordinatörü Meryem Gezer Sevinç, proje kapsamında özel çocuklarla sağlıklı bireyleri bir araya getirmek istediklerini söyledi.

Sportif etkinliklerin yanı sıra sosyal etkinlikler de yaptıklarını dile getiren Sevinç, "Çocuklarımızla gönüllü vatandaşlarımız, birlikte balık tutuyor. İnsanların engellilere karşı ne kadar duyarlı olduğunu görüyoruz. Çünkü engellilerle balık tutmayı teklif ettiğimiz herkes bunu kabul etti. Engellilerle vakit geçirmekten çekinmediler, hatta daha fazla vakit geçirmek istediklerini söylediler. Bu da bizi oldukça mutlu etti." dedi.

Engellilerin diğer insanlarla kaynaşması için her ay iki etkinlik yaptıklarını anlatan Sevinç, "Yıl boyunca engellilerimizi dağa tırmanırken veya ata binerken görebilirsiniz. Çocuklarımız birey olarak 'ben de varım, ben de yaşıyorum' diyor. Bunun için vatandaşlarımızın onlara sevgi göstermesi bizim için yeterli olacak." ifadesini kullandı.

Engellilerle balık tutan gönüllüler ise ilk defa böyle bir etkinlikte bulunduklarını, bundan sonra da bu tür programlara katılacaklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER