Özal Kardeşler iş başında

Samsun’da Agromec markasının 2004 yılında patentini alan Kemal Zirai Alet.İşmak.San.İç ve Dış Tic.Ltd.Şti.Agromec Markalı Ürünler'in dünyanın tüm ülkelerinde kullanılması için gece gündüz çalışıyorlar.

Özal Kardeşler iş başında

Kemal Zirai Alet İş Makine Sanayi, İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Özal ve Şirket Genel Müdürü Salih Özal, Samsun’un gururu haline gelen agromec markasını hayata geçirdiler. Yaklaşık 12 yıllık marka olan ve 3 bin bayide satılan Agromec, güven algısı ile herkesin gönül rahatlığı ile kullanabileceği ürünler üretiyor.

Yaklaşık 35 yıl önce Osman Özal tarafından kurulmuş ve o tarihten itibaren Samsun’da çalışmalarına devam eden bir şirket oldu. Özellikle 2000’li yıllardan sonra çalışmalarını ülke genelinden iş ortaklığı anlayışıyla yurt dışına da açmış olan Kemal Zirai Aletler halen günümüzde Güney Kore, Çin, Tayvan, Almanya, Hindistan ve Portekiz gibi ülkelerle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Bugün ülke çapında yaklaşık 3 bin noktaya aktif satış yapan Kemal Zirai Aletler, mevcut yönetimini devralan Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Özal ve Genel Müdür Salih Özal ile birlikte kendi markaları olan agromec markasını oluşturdular. Özellikle makine yedek parça ve aksesuar gruplarında sektöründe lider durumda olan agromec, halen mevcut 3 bin adet ürün çeşitliliğiyle piyasada söz sahibi haline geldi. Agromec, piyasanın ihtiyaç ve taleplerine göre bünyesinde oluşturduğu AR-GE çalışmaları ile her gün yeni ürünleri pekiştirmekte ve bunu nihai tüketiciye ulaştırmak amacı ile çalışmalarını titizlikle yürütmektedir.

Agromec markasının patentini 2004 yılında aldıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Özal, hikayelerinin 80 yıl önceye dayandığını belirtti. Dedesi Mustafa Kemal Özal’ın Karadeniz’in ilk hırdavatçısı olduğunu kaydeden Kerem Özal, “Dedem Karadeniz Bölgesinde ilk hırdavat işini yapan isimdir. Dedemden sonra iki kardeş olan babam ve amcam hırdavat işini devam ettirmişler. Daha sonra babam, şirketimizin Onursal Başkanı Osman Özal, tarım makineleri, orman ve bahçe aletleri satmaya başlıyor. Daha sonra ise Kemal Zirai Alet şirketini kardeşimle beraber sırtlanarak şirketimizi daha yukarıya taşımak için kolları sıvıyoruz” dedi.

Sekiz yıldır mevcut olan olan AG-55Y Motorlu Testere'nin yeni seri üretiminin tamamlandığını ve stoklardaki yerini aldığını müjdeleyen  Genel Müdür Salih ÖZAL, başta agromec Bayileri'nin ürünlerini çok beğendiğini ve geri dönüşlerin son derece olumlu olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER