Orman İşletme Müdüründen Edis'e Ziyaret

Orman Haftası münasebetiyle Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Celal Kambur, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’i makamında ziyaret etti.

Orman İşletme Müdüründen Edis'e Ziyaret

21–26 Mart Orman Haftası nedeniyle ziyarette bulunan Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Celal Kambur ve beraberinde ki heyet hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında başkan Edis’e bilgi verdi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık EDİS” İlçemiz orman varlığı bakımından Türkiye’nin en şanslı ve nadide ilçelerinden biri "Ormanlar, bir milletin en önemli zenginlik kaynağıdır. Çok uzun bir süreçte oluşan ormanlarımızı korumak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Bu vatandaşlık görevimizi yerine getirirken ağacı ve ormanı korumanın, uygarlığın en temel göstergesi olduğunu çocuklarımıza öğretmeli ve bu bilinçle ormanlarımıza sahip çıkmalıyız. İçinde yaşadığımız dünyanın ve bu güzel ülkenin, bize dedelerimizden miras değil, çocuklarımız ve uzak torunlarımızdan emanet olduğunu unutmamalı, ülkemizin ciğerleri olan ormanlarımızı korumak konusunda daha duyarlı olmalıyız. Bu amaçla, ülkemizde ve dünyada çevre bilincini oluşturmak ve ormanların önemini vurgulamak için 21- 26 Mart tarihlerinde kutlanan Orman Haftasında Ormanların korunduğu ve yeşil alanların çoğaldığı bir dünya diliyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER