Onlar hedef şaşırmaz!

Hedef Spor Kulübü'nün işitme engelli sporcuları, kısa sürede elde ettikleri büyük başarı ile Samsun'un gurur oldular. Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonu olan sporcuları ile gurur duyduğunu belirten Antrenör Turgay Saat, 'Hep birlikte verdiğimiz emeğin karşılığını aldık' dedi

Onlar hedef şaşırmaz!

2 AYDA BAŞARI ELDE ETTİLER


Hedef Spor Kulübü'nün işitme engelli sporcuları Burhan Cengiz, Suat Turnagöl ve Hasan Meriç, Havalı Tabanca sporuna yaklaşık 2 ay gibi kısa bir çalışmanın ardından büyük bir başarı elde ettiler. Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Havalı Tabancı Türkiye Şampiyonası'na katılan sporcular isabetli atışları ile tüm dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar. Ankara'da 18-19 Haziran tarihleri arasında düzenlenen yarışmadan sonra büyük bir zaman dilimi geçmesine rağmen Samsunlu sporcular hala gündemde kalmayı başardılar.

TÜRKİYE REKORU KIRDILAR

Sporcular ilk kez resmi bir yarışmaya katılmalarına rağmen topladıkları puanlarla Türkiye rekoru kırdılar. Burhan Cengiz 471 puan, Hasan Meriç 451 puan ve Suat Turnagöl ise 446 puan topladı. Yetenekli atıcılar toplamda ise 1372 puanla Türkiye rekorunu ellerine geçirdiler. Sporcuların kısa sürede büyük yok kat ettiklerini ifade eden Hedef Spor Kulübü Antrenörü Turgay Saat, "Düzenli ve azimli çalışmalarımızın sonucunu ilk kez katıldığımız şampiyonada aldık. Bu üç sporcumuzun bundan sonraki yarışmalarda da derece elde edeceklerine inanıyorum" dedi.


BAŞARI DİSİPLİN İLE GELİR


Havalı Tabanca sporunda başarının disiplinli çalışma ile meydana geldiğini belirten Antrenör Turgay Saat, "Sporcularımız takım halinde rekor kırarak Türkiye şampiyonluğunu elde ettiler. Bu olumlu sonuçta iyi çalıştığımızın bir göstergesidir. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Güven Özyurt'a teşekkür ediyoruz. Bundan sonrada elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımızın sözünü veriyoruz" diye konuştu.

Mustafa ATASEVEN

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER