'Önemli olan görevleri en iyi şekilde yapabilmek'

    Samsun Valisi Osman Kaymak, muhtarlar günü nedeniyle muhtarlarla valilik toplantı salonunda bir araya geldi.

'Önemli olan görevleri en iyi şekilde yapabilmek'

   Samsun Valisi Osman Kaymak, muhtarlar günü nedeniyle Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Mustafa Öztürk ve beraberinde İlkadım, Atakum ve Canik Muhtarlar Derneği Başkanı ve muhtarlarla valilik toplantı salonunda bir araya geldi.
 
        Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Mustafa Öztürk, muhtarlar günü nedeniyle kendilerini kabul eden Osman Kaymak’a kabullerinden dolayı teşekkür etti.
 
        Vali Kaymak yaptığı konuşmasında, “Muhtarlar kelimesinin bir anlamı da seçilmiş demektir. Sizler bulunduğumuz mahallelerde devletin tüm kurumlarını temsil eden, bölgedeki halkın merkezi hükümet ve yerel yönetimler ile ilişkilerinde önemli rol oynayan kişilersiniz.
 
        Değerli Muhtar Arkadaşlarım; Muhtarlarımızın taleplerini takip etmek ve sonuçlandırmak için Bakanlığımız tarafından birçok yenilikler yapılmıştır. Bunlardan bazıları, Muhtarların taleplerini elektronik ortamda yapılabilmesi için Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Muhtar Bilgi Sistemi ’MUBİS’ adında bir web sitesi oluşturulmuştur.  Bakanlığımızda Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Muhtarlar Daire Başkanlığı kurulmuştur. Muhtarların aldığı maaş yükseltilerek, en önemli talepleri arasında yer alan SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi sağlanmıştır.
 
        Bu değerli çalışmalarından dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a şükranlarımı sunuyorum. Şüphesiz hepimiz için bu görevler gelip geçici, ama bu görevleri en iyi şekilde yapabilmek çok önemlidir.
 
        Bu vesileyle çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsuru olan, yönetimde katılımcılığı kolaylaştıran, demokrasi zincirinin ilk halkası olan muhtarlarımızın, Muhtarlar Gününü en kalbi duygularımla kutluyor, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER