Önce dayak yediler sonra can kurtardılar

Geçtiğimiz hafta sonu Selyeri mevkiinde gittikleri vakada sözlü ve fiziki saldırıya uğrayan 112 Acil ekibi, 1 saat sonra ise kurşunlanarak yaralanan başka bir olayda vatandaşı hayata döndürmek için mücadele etti

Önce dayak yediler  sonra can kurtardılar

Mart ayında silahlı saldırıya uğrayan Tekkeköy 112 Acil Servis İstasyonu aynı yerde görevini yapmaya devam ediyor. Gece geç saatlerde 112 Acil Servis İstasyonu’nun bulunduğu binanın önüne gelen şahıslar, binaya silahla rastgele ateş etmiş yaşanan olayla ölen ya da yaralanan olmamıştı. Olayla ilgili gözaltına alınan şahıslar ise ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

HAFİF SIYRIKLA ATLATILDI

Geçtiğimiz cumartesi günü ise Selyeri mevkiinde sinir krizi nöbeti geçiren bir hastanın yardımına koşan Acil Servis ekibi, hastayı ambulansa bindirdikten sonra sözlü ve fiziki saldırıya uğradı. Sedyeye bindirilen hastanın saldırısına uğradığı kaydedilen ekibe çevre halkından bazı kişilerin Hastanın ambulanstan indiği ve hastaneye gitmeyi kabul etmediği belirtilirken, yaşanan saldırıda 112 Acil Servis ekibinin olayı hafif sıyrıklarla atlattığı kaydedildi.

1 SAAT SONRA HAYAT KURTARDILAR

Tekkeköy ilçesindeki istasyon binasına geri dönen ekibin yaklaşık bir saat sonra kurşunlanarak yaralanan genç yaşlarda bir şahsa müdahale ettiği ve ambulansın içersinde ölmekten son anda kurtarıldığı kaydedildi. İlçe merkezinde kurşunlanan şahsın babası tarafından özel arabayla 112 Acil Servis İstasyon binasına getirildiği ve burada ilk müdahalenin yapıldığı belirtilirken hayata geri döndürülen şahsın daha sonra Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığı kaydedildi.

Sezer SEZER

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER