OMÜ'ye 13 Aday

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) rektörlük seçimi için aday patlaması yaşanıyor. Şu an için 13 aday olduğu rektörlük seçimleri haziran ayında yapılacak

OMÜ'ye 13 Aday

OMÜ’de haziran ayında yapılacak olan rektörlük seçimi için şu ana kadar 13 isim adaylığını açıkladı. Adaylığını açıklayan isimlerin büyük bir kısmı mevcut görevlerinden istifa ederken, bir kısmının ise istifa etmek üzere olduğu kaydediliyor. Samsun’da yapılacak olan seçim sonrası 6 isim YÖK’e, 3 isim ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gidecek.

 

İŞTE O İSİMLER

OMÜ, tarihinde en fazla adaylı seçim yaşarken şu ana kadar 13 isim adaylığını açıkladı. OMÜ’de adaylığını açıklayan isimler, Prof Dr. Mustafa Bekir Selçuk,  Prof. Dr. Kenan Erzurumlu, Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan, Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, Prof. Dr. Fatma Aydın, Prof. Dr. Mahmut Aydın, Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Prof. Dr. Şenol Eren, Prof. Dr. Sait Bilgiç, Prof. Dr. Erdal Ağar, Prof. Dr. Şaban Sarıkaya, Prof. Dr. Yılmaz Can ve Prof. Dr. Muhammet Dervişoğlu oldu.

İLK 6’YA KİM GİRECEK

Bin 100 öğretim görevlisinin oy kullanacağı seçimde en fazla oyu alan 6 ismin kim olacağı ise merak konusu oldu. Seçimlere iki aydan az bir zaman kala rektörlük için bazı isimler çalışmalarını hızlandırırken bazı isimler ise siyasi gelecek için piyasaya çıktıkları ifade ediliyor. Çok sayıda adayın olası erken genel seçimde milletvekili adayı olmak için reklam yaptıkları ve adaylık açıklamasının haricinde ise hiçbir çalışma yapmadıkları ifade ediliyor.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER