OMÜ’lü öğrencilere 2. üniversite fırsatı anlatıldı

Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) okuyan öğrencilere 2'nci üniversite fırsatı anlatıldı. 

OMÜ’lü öğrencilere 2. üniversite fırsatı anlatıldı

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğretim görevlileri tarafından OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda ‘sınavsız 2. üniversite’ fırsatı öğrencilere tanıtıldı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ömer Yılmaz, okumakta olan ve mezun olan lisans ve önlisans öğrencilerine okurken sınavsız bir şekilde 2. üniversiteden mezun olabileceklerini yaptığı sunumla aktardı. 
Sınavsız 2. üniversite hakkında bilgiler veren Ömer Yılmaz, “Bugün burada OMÜ öğrencilerine Anadolu Üniversitesi olarak 2. bir üniversite okumaları için tanıtım yapıyoruz. Biz burada öğrencileri Anadolu Üniversitesi’nin örgün, okuyan ve mezun olanlara 2. üniversite okuma imkanını sunmak için buradayız. Önlisans ve lisans bölümlerine sınavsız kayıt olabilme imkanı var. Bunu nasıl yapabileceklerini kendilerine anlatıyoruz. Öğrenciler kendi bölümlerini okurken aynı zamanda Anadolu Üniversitesinde de aşka bir üniversiteyi sınavsız olarak okuyabilirler. Öğrenciler böylelikle çift diploma alma fırsatı da yakalayabilecekler. Bütün öğrenciler 2. üniversiteyi okuyabilir. Önlisans mezunları, bütün önlisans bölümlerine girebiliyorlar, lisans mezunu olan veya lisansta okuyan öğrenciler de hem önlisans hem de lisans bölümlerine kayıt olabiliyorlar. Bunları öğrencilere anlatmak için bu toplantıyı düzenledik” dedi.
Yapılan sunumun ardından, sunumu dinleyen öğrenciler, kendilerine verilen öneri formlarını doldurdular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER