OMÜ'lü öğrenciler tramvay heyecanı yaşıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve SAMULAŞ A.Ş’nin ‘Kampüs içerisine tramvay hattı’ müjdesinden sonra, öğrencilerde büyük bir heyecan yaşanıyor. Tramvay hattının OMÜ kampüs içerisine girmesinin büyük bir kolaylık olduğuna dikkat çeken öğrenciler, Gazete Gerçek’e konuştular

OMÜ'lü öğrenciler tramvay heyecanı yaşıyor

BARIŞ ŞENGÜL:

“Ben antrenörlük bölümünde okuyorum. Dolayısıyla her gün tramvay ve ring kullanıyorum. Tramvayın kampüs içerisine çıkacağını reklam tabelalarından gördüm ve gerçekten çok sevindim. Hatta sınıfta da yurtta da konusu oldu. Ring olayıyla bizi yürütmeye mecbur bırakmıyorlar elbette ama hiç inmeden kampüs içine gitmeyi iple çekiyorum. Kimin aklına geldiyse ve kim yapacaksa sağ olsun. Bizden sonraki öğrencilere de büyük kolaylık olacak.”

 

CANSEL DİKMEN:

“Ring ile çıkmak elbette zor. Çünkü tramvay boşalır boşalmaz otobüslere bir hücum oluyor ister istemez. Otobüsler artarda bizi taşıyor ama yine de belli bir zaman kaybı oluyor. Tramvay ile direk kampüse çıkıyor olmak bilmiyorum ama Türkiye’de tektir her halde. Çünkü ben kampüse tramvay giren bir üniversite hiç duymadım. İnşallah bizim fakültenin önüne de durak koyarlar.”

 

EFZA BİRLEŞEN:

“Benim okulum bitmek üzere ama duyduğumda ben bile çok sevindim. Ring hattı bizi 4 yıl boyunca taşıdı nankörlük edemem ama direk gitmek büyük bir hizmet olacak. Büyük bir kolaylık olacak elbette. Hem öğrenciler, hem hastalar hem de çalışanlar için. Nereden bakarsanız bakın anlamlı bir proje. Kimin emeği varsa teşekkür ederim.”

 

HARUN ZENGİN:

“Ben bunu ilk kez duyuyorum. Nasıl yani? Direk tramvayla kampüse mi gideceğiz? Vallahi böyle olursa mükemmel ötesi olur. Çok memnun oluruz. Hatta ne kadar çabuk olursa o kadar iyi olur. Ringler bazı zamanlar yetişemiyor. Sonuçta kaç bin öğrenci var yani. Bunun bir an evvel yapılmasını istiyoruz. Büyükşehir belediyesine de teşekkür ediyorum. Büyük bir düşünce. Kibar bir düşünce.”

 

İRMAN AYRONİ:

“Tramvayın kampüs içerisine çıkacağını duyduğumda çok sevindim. Bir an önce yapılması lazım ama nereden geçirecekler merak ediyorum. Bir de ekstra ücret vermememiz gerekiyor. Para dayandıramıyoruz. 3-5 ay sonunda büyük para tutuyor. Bu hat yapıldıktan sonra başkan beyin bize hediyesi olsun isteriz.”

 

MEHMET TAN:

“Bu gerçekten büyük bir hizmettir. Nasıl yapacaklar bilmiyorum ama gerçekten harika olur. Ring durağında kışın donuyoruz yazın yanıyoruz. Çok yoğun olduğu günlerde de sınavlara bile geç kaldığımız oluyor. Sonuçta vize final gibi organizasyonlar fakülte boyutunda eş zamanlı şeyler. Tüm öğrenciler yığılınca çok sıkıntı oluyor. Ne kadar çabuk olursa o kadar iyi olur. Belediye başkanımızdan Allah razı olsun elbette.”

MUHAMMET ATIF EYYUBZADE:

“Ben Afganistanlıyım ve Samsun’u çok seviyorum. Tramvayı da her gün kullanıyorum. Bu tramvayın kampüs içerisine çıkması mükemmel bir hizmettir. Hatta geç bile kalınmıştır. Yalnız kampüs için ekstra kart basmak istemiyoruz. Bir şekilde birileri karşılasın bu ücreti. Öğrenciyiz, paramız oluyor olmuyor. Yapandan Allah razı olsun.”

 

OĞUZHAN PEHLİVAN:

“Vallahi ilk duydum sanki yarın hizmete girecekmiş gibi beklenti içerisindeyim. Bu tramvayı oraya çıkartacak olan adam büyük adamdır. Gerçekten öğrenci ve öğretim eğitim dostudur. Heyecanla bekliyoruz. Hızlı bir şekilde yapılırsa da çok dua ederiz. Çünkü ringlerden sıkıldık.”

 

ŞENER EROĞLU:

“Benim okulum bitmek üzere. Göremeyeceğime üzüldüm ama OMÜ’nün öğrencisi bitmez. Benden sonrakiler yaşadı desenize. Neresinden bakarsanız bakın harika bir olay ama ücretlendirmeye dikkat etsinler. Çünkü öğrenciler genelde parasız oluyorlar. Sonuçta çalışmıyoruz, hazır yiyoruz. Hazıra dağ dayanmaz demişler.”

 

TALHA SAMANCI:

“Duyduğum gün çok sevindim. Aramızda da konuştuk hatta. Niye bugüne kadar yapılmadı diye? Gerçekten harika fikir. Fakülteyi çepeçevre dolaşmalı. Her yerde durak olmalı. Nakış gibi işlenmeli. İşte o zaman mükemmel olur. Sonuçta otobüslerde çok zaman kaybediyoruz. Hem hızlı hem sıcacık kampüse kadar gitmiş oluruz.”

 

TUĞÇE KEREMOĞLU:

“Ben çok istiyorum tramvayın kampüse çıkmasını. Çünkü sınav günleri filan otobüste geç kalıyoruz. Tramvayın kampüse çıkıyor olması başka üniversitelerde var mı bilmiyorum ama ben hiç duymadım. Sonuçta büyük bir hizmet olacak elbette. Yapan emek veren herkese teşekkür ederim. Güzel ve yararlı bir düşünce.”

 

YASİN FURKAN:

“Eğer tramvay kampüse çıksın, bu olay kampüste partiyle kutlanır. Çünkü otobüsler bazen çok kalabalık oluyorlar. Çok sıkıntı yaşadığımız günler oluyor. Tramvaydan hiç inmeden kampüse girmek çok harika olur. Hem zamandan kazanırız. Bazı gün oluyor zamanla yarışıyoruz. Üstelik böyle bir şey olursa kampüs içerisinde de tramvay kullanırız.”

 

YUSUF SEZER:

“Bu güzel bir haber. Yapandan aklına gelenden Allah razı olsun. Bence çok da geç kalınmış. İlk günden beri kampüse çıkmalıydı elbette. Bugüne kadar otobüsleri kullandık sağ olsunlar ama kışın çok sıkıntı oluyor soğukta beklemek. Üstelik de tramvaydan hiç inmeden gidince büyük bir zaman kazancımız olacak. Heyecanla bekliyoruz. Bir an önce yapılmalı. Kim yapacaksa Allah razı olsun.”

 

Serhat TÜRK

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER