OMÜ'den İkinci Soruşturma

Daha önce açılan idari soruşturmada maaş cezası alan OMÜ Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kenan Erzurumlu hakkında ikinci bir soruşturmanın açıldığı öğrenildi

OMÜ'den İkinci Soruşturma

İddiaya göre Prof. Dr. Kenan Erzurumlu, geçtiğimiz yıl Prof. Dr. Süleyman Kaplan’ın odasına girerek tehdit etti. Bunun üzerine Prof. Dr. Kaplan savcılığa başvurarak, Prof. Dr. Erzurumlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yönetimi ise konuyla ilgili idari soruşturma başlattı. 11 Şubat günü üniversitenin açtığı idari soruşturmada Prof. Dr. Erzurumlu’ya maaş kesme cezası verilirken aynı olayla ilgili üniversite yönetimi ikinci bir soruşturma başlattı.

 

MAAŞININ 1/8’İ KESİLDİ

Üniversitenin açtığı ilk soruşturma 11 Şubat günü sonuçlandı. Oy birliği ile maaş kesme cezası verilen Erzurumlu hakkında, “Prof. Dr. Süleyman Kaplan'ın Rektör Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde, odasında misafiri olan Prof. Dr. Ahmet Başoğlu ile görüşme yaptığı sırada izinsiz olarak odasına girerek, ‘Ben seni Süleyman Hoca olarak biliyordum, ne zaman tetikçiliğe başladın, siz bu makamlarda adam oluyorsunuz, biz bulunduğumuz yerlere bileğimizin hakkıyla geldik, bir de bunun aşağısı sokağı var, bizler sokaklardayız, aşağıya gel” şeklinde tehditkar ifadeler kullandığı iddiası nedeniyle hakkınızda başlatılan disiplin soruşturması sonucunda; Üniversite Disiplin Kurulunun 11.02.2016 tarih ve 2016/1 sayılı kararı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125/1)-1 maddesi uyarınca kademe İlerlemesinin durdurulması cezası ile cezalandırılmanıza ancak daha önce almış olduğunuz herhangi bir disiplin cezası bulunmaması nedeniyle iyi hal değerlendirilmesi yapılarak 1/8 oranında aylıktan kesme cezası ile cezalandırılmanım karar verilmiştir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER