OMÜ’de teröre geçit yok

Menderes Kabadayı, OMÜ’de terör gruplarına kesinlikle geçit verilmediğini belirtti.

OMÜ’de teröre geçit yok

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, OMÜ’de terör gruplarına kesinlikle geçit verilmediğini belirtti.

OMÜ’nün sadece Türkiye’de değil dünyada da sayılı üniversiteler arasında yer aldığını ifade eden Kabadayı, “Bilim yuvalarında sadece bilime hizmet edilir. İnsanlık adına ve yaşadığımız dünyanın güzelleşmesi için çalışmalar yapılır. OMÜ’de akademisyenleri ve öğrencileriyle birlikte Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi için bilimsel çalışmalar yapmaktadır. OMÜ’de bilimsel çalışmanın haricinde hiçbir farklı çalışmaya yer yoktur” dedi.

BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE İNCELENİYOR

FETÖ operasyonlarının Türkiye genelinde devam ettiğini ve OMÜ’de de kurulan komisyonla birlikte araştırmaların aralıksız sürdüğünü dile getiren OMÜ Genel Sekreteri Kabadayı, “Geçtiğimiz yıl yaşanan darbe girişiminin ardından ülke genelinde FETÖ operasyonları hız kazanmış ve ülkeyi ele geçirmek isteyen terör örgütü mensupları hakkında yasal işlemler başlatılmıştır. Bu kapsamda OMÜ’de de bu yapıya hizmet eden veya bu yapıya sempati duyanlarla ilgili soruşturmalar devam etmektedir. OMÜ bünyesinde kurulan özel bir komisyon ile üniversitede görev yapan herkes büyük bir titizlikle incelenmektedir. Komisyonda OMÜ’de görev yapan akademisyenler yer almakta ve istihbarat ve emniyet güçleri ile işbirliği yapılarak şüpheli görülenler hakkında anında soruşturma açılmaktadır” diye belirtti.

ASLA MÜSAADE ETMEYİZ

Türkiye genelinde alanında başarılı akademisyenleri bünyesinde barındıran OMÜ’de terör örgütleri mensuplarına ve sempatizanlarına yer olmadığını dile getiren Kabadayı, “Bilim yuvalarının yöneticilerinin asli görevleri Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için çalışmaktır. Bizlerde ülkemizin gelişmesi ve büyümesi için OMÜ’de başarılı çalışmalar yapılması için var gücümüzle çalışıyoruz. OMÜ’de görev yapan en üst düzeyde çalışanından, öğrencisine kadar herkesin asli görevi de Türkiye’yi kalkındırmak ve devletimize destek olmaktır. Ülkemizi bölmek için çaba gösteren terör örgütü mensubu veya sempatizanı kim olursa olsun OMÜ’de yeri yoktur. İnsanların siyasi görüşleri veya düşünceleri bizim için kutsaldır. Ama öncelik Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı olan grupların asla ve kata OMÜ bünyesinde barınmasına OMÜ yönetimi olarak asla müsaade etmeyiz” diye konuştu.

Sezer SEZER

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER