OMÜ'de Terör Unsurlarına İzin Verilmeyecek

Ankara’da Kızılay saldırısının ardından Yüksek Öğretim Kurumu, (YÖK) üniversite rektörleri ile bir araya gelecek. OMÜ Rektörü Hüseyin Akan’ın da katılacağı belirtilen toplantıda ‘Kampüslerde terör uzantısı hiçbir oluşuma izin verilmeyeceği’ yönünde karar çıkacağı kaydedildi

OMÜ'de Terör Unsurlarına  İzin Verilmeyecek

Ankara saldırısının ardından terör zirvesi yine gündeme gelirken üniversiteler bazında da kritik zirveler yapılacağı ifade edildi. Terör örgütlerinin üniversite gençliğinin içerisine sızarak provokatif eylemlerde bulunacakları istihbaratı YÖK’ü de harekete geçirdi. Güneydoğu’da şehir savaşını sürdüren ve havaların ısınmasıyla birlikte kırsalda da saldırılarda bulunacağı belirtilen PKK terör örgütü son 6 ay içerisinde Ankara’da 3 ayrı bombalı saldırıda bulunması herkesimi tedirgin ediyor. Geçtiğimiz aylarda OMÜ’de terör örgütü sempatizanı olduğu belirtilen bazı öğrenciler gözaltına alınmıştı.

 

YÖK, ÇALIŞMALARI SIKLAŞTIRIYOR

Son olarak geçtiğimiz hafta Kadınlar Günü dolayısıyla OMÜ’de toplanan bir grup bayan öğrenci Kürtçe ve Türkçe slogan atarak yürüyüş yapmak istedi. Bu sırada karşıt görüşlü öğrenciler de "Kahrolsun PKK" şeklinde slogan atarak, diğer grubun yürüyüşünü engelledi. Olayların büyümemesi için otobüslere bindirilen bayan öğrencilerin kürdistan şarkısı söylemesi de dikkat çekmişti. Türkiye genelinde üniversitelerde terör örgütlerinin sempatizanlarının önüne geçilmesi yönünde bir çalışma içerisinde olan YÖK, bu çalışmaları önümüzdeki günlerde rektörlüklerle paylaşacak. Özellikle eylemlerde daha çok dikkat edilmesi ve terör örgütünü çağrıştıran bir slogan veya bayrak açılmasına izin verilmemesi talimatı verileceği kaydedildi.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER