'OMÜ'de Teknoloji Merkezi Kuracağız'

OMÜ Rektör Adayı Prof.Dr. A. Haydar Şahinoğlu, rektör seçilmesi halinde kuracakları teknoloji merkezinden, araştırmacı yönüyle ön plana çıkmış, alanında yetkin ve belli kriterleri taşıması halinde bütün öğretim üyelerinin yararlanabileceğini söyledi

'OMÜ'de Teknoloji Merkezi Kuracağız'

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Ali Haydar Şahinoğlu, “Bilimsel makale yayınlama sıralamasında iyi düzeyde olmamıza rağmen, bilimsel makalelerden elde ettiğimiz birikimi hayata geçirmekte eksiğimiz olduğunu düşünüyoruz” dedi. OMÜ’nün başarı grafiğinin artması için öğretim üyelerine bilimsel çalışma yapacakları ortamın hazırlanması gerektiğini belirterek, rektör seçilmesi halinde bilim ve teknoloji merkezi kuracaklarını söyledi. Kuracakları, teknoloji merkezinde öğretim üyelerinin araştırma yapabilecekleri bütün teknik donanım ve dökümanların hazır olacağını bildiren A. Haydar Şahinoğlu, ''Teknoloji merkezini bütün fakülte ve yüksek okullarımızda görev yapan öğretim üyelerimizin ortak kullanımına açacağız” dedi.

İLK 10 ARASINDA YER ALMAK İSTİYORUZ

Teknoloji merkezinin, öğretim üyelerinin yabancı dillerinin gelişimine de katkı sunacağını kaydeden Şahinoğlu, “Öğretim üyeleri bilimsel çalışma ve makale hazırlarken en çok uluslararası düzeyde yayınlanmış bilimsel yayınlara ihtiyaç duyar. Üniversitelerin başarısının bir ölçütü de bünyesindeki bilim adamlarının yayınlamış oldukları makale sayısı ve aldıkları atıf sayılarıdır. OMÜ'nün en başarılı 10 üniversite arasında yer almasını istiyoruz” diye konuştu.

SCI KAPSAMINDA EN AZ İKİ BİLİMSEL DERGİ

Şahinoğlu, “Üniversitemizin bilimsel standardını arttıracak bir başka çalışma da Fen ve Sosyal Bilimler alanında, üniversitenin SCI kapsamında taranan dergilere sahip olmasıdır. Bu bağlamda en az iki bilimsel dergimizin yayımlanması için azami gayret sarf edilecektir. Ve uluslararası dergilerde yayımlanan makale sayısının üst düzeye çıkartılmasına çalışılacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER