OMÜ’de kota doldu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcılığı’na son olarak eski Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz’in atanması ile 3 kişilik rektör yardımcısı kotası da dolmuş oldu

OMÜ’de kota doldu

OMÜ’de rektörlüğe andıktan sonra Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Prof Dr. Vedat Ceyhan’ı rektör yardımcısı olarak atayan Prof Dr. Sait Bilgiç, 3 kişilik rektör yardımcılığı kadrosunu eski danışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz ile doldurdu. Cengiz’in atamasının dün yapıldığı belirtilirken, danışmanlık görevi ile birlikte UZEM Müdürlüğü görevine de son verileceği ve sadece Rektör Yardımcısı olarak görevine devam edeceği belirtildi.

TEK GÖREV REKTÖR YARDIMCILIĞI
Rektör yardımcılığı kadrosunun OMÜ’de üç olduğunu kaydeden Rektör Sait Bilgiç, “Bu kadroyu Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz ile birlikte doldurmuş olduk. Cengiz hocamız uzun bir süre Rektör Danışmanlığı ve Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Bu görevler sona erecek ve sadece Rektör Yardımcısı olarak üniversitemizde görev yapacaktır. Kendisinin bu görevde başarılı çalışmalara imza atacağına inanıyoruz. Üniversitemiz ve Samsun’umuz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

KIZI FETÖ’DEN YARGILANIYOR
İlahiyat Fakültesi dekanlığında da yeni atamanın yapıldığını kaydeden Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Görev süresi dolan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Sadık Yaran’ın yerine YÖK’e sunduğumuz Prof. Dr. Metin Yılmaz getirildi” dedi. Yaran, geçici olarak atandığı makamda görev süresinin dolması ile yeni ataması yapılmadı. OMÜ Tıp Fakültesi’nde görev yapan kızı FETÖ’den yargılanan Yaran’ın yerine 28 Şubat’ta eski rektör Ferit Bernay’ın zamanında öğretim üyeliği görevinden atılan Prof. Dr. Metin Yılmaz’ın atamasının yapıldığı kaydedildi.

Sezer SEZER

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER