OMÜ'de 23 Öğretim Elemanı Açığa Alındı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) paralel yapıyla ilişkili oldukları iddiası ile öğretim elamanları görevden uzaklaştırılarak açığa alındı

OMÜ'de 23 Öğretim Elemanı Açığa Alındı

Samsun’da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde çeşitli akademik unvanlara sahip 23 öğretim elemanı hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi. Alınan bilgiye göre, FETÖ ile ilişkili olanların belirlenmesi amacıyla üniversitedeki akademik ve idari soruşturma devam ediyor. İlk etapta söz konusu örgütle ilişkisi olduğu belirlenen 23 akademik personel görevden uzaklaştırıldı. Soruşturma kapsamında, FETÖ ile ilişkili olduğu veya destek sağladığı belirlenen akademik ve idari personelle ilgili araştırma ve inceleme sürüyor.

OMÜ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Üniversitemizde paralel devlet yapılanması ile bağlantılı veya söz konusu örgüte destek ya da yardımcı olmak iddiasıyla çeşitli akademik unvanlarda 23 öğretim elamanı hakkında disiplin soruşturması başlatılmış ve 657 sayılı devlet memurları kanununun 137. maddesi gereği görevlerinin başında kalmalarında sakınca görüldüğünden haklarında ‘görevden uzaklaştırma’ kararı verilmiştir. Paralel devlet yapılanmasıyla bağlantılı veya söz konusu örgüte destek ya da yardımcı olan üniversite personeliyle ilgili araştırma/inceleme devam etmekte olup durumları soruşturma açılmasını ve görevden uzaklaştırılmalarını gerektirecek personel hakkında hukuki süreç işletilecektir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER