OMÜ yeni akademik yılı törenle açıyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 2017-18 yeni akademik yılını törenle açacak. Tören 20 Ekim Cuma yapılacak.

OMÜ yeni akademik yılı törenle açıyor

Öğrenci temsilcisinin konuşmasıyla başlayacak törende Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, açılış konuşması yapacak. Daha sonra Samsun Valisi Osman Kaymak’ın konuşma yapması bekleniyor. Son olarak Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan davetlilere hitap edecek. Geleneksel “Açılış Dersi”ni ise eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet verecek. Prof. Dr. Söylet’in dersinin konusu “Akademik Liderlik”.

OMÜ 2017-2018 akademik yılı açılış programında ayrıca hazırladıkları bilimsel araştırma projeleriyle Üniversiteye en yüksek bütçeli kaynak sağlayan akademisyenler ödüllendirilecek. 

Devlet Konservatuvarı sanatçılarının bir de mini konser vereceği programı Yrd. Doç. Dr. Buğra Genç ve Yrd. Doç. Dr. Nur Erdem sunacak. 

Sağlık Bakanı da katılacak

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın katılacağı törene; öğrenciler, öğretim elemanları, Samsun protokolü, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri davet edildi. “Açılış Dersi”ni ise bu yıl eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet verecek.
Tören öncesi Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç tarafından OMÜ Atatürk Anıtı’na çelenk sunulacak. Tören ise Cuma günü saat 14.00’te Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek. 

Akademik Açılış Yılı Resepsiyonu ise tören sonrası 17.00’de OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER