OMÜ KÜSİ'ye ev sahipliği yaptı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ); Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği (KÜSİ) 2018 yılı ilk toplantısına ev sahipliği yaptı. 

OMÜ KÜSİ'ye ev sahipliği yaptı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ); Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği (KÜSİ) 2018 yılı ilk toplantısı Senato Toplantı Salonunda Valisi Osman Kaymak’ın başkanlığında gerçekleşti. 

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç bu toplantıları çok önemsediklerini, Samsun’un gelişmesine ve kalkınmasına katkıda bulunacak dinamiklerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ”Bu toplantılar ve gösterilen çabanın semeresini yakın zamanda alacağımız kanaatindeyim. Burada alacağımız yol gösterici kararlar ve bu yöndeki eylem planları; üniversite olarak asli işimiz ve sorumluluğumuz olan AR-GE ve inovasyon çalışmaları açısından referans noktası olacaktır. Herkese çok teşekkür ediyorum ve kentimiz için güzel ve faydalı çalışmalar olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. 

“OMÜ’nün şehir-sanayi bütünleşmesine dönük çabalarına bizzat şahit oluyorum” 

Toplantının başkanlığını yapan Vali Osman Kaymak ise OMÜ’nün şehirle ve sanayiyle bütünleşmeye dönük ciddi ve ısrarlı çalışmalarına bizzat şahit olduğuna vurgu yaparken Rektör Bilgiç’in bu anlamda söz konusu girişimin arkasında yer alarak alışılagelmiş yönetici profilinden farklı bir duruş sergilediğini dile getirdi. 
Valilik olarak da bilim ve sanayi arasındaki iş birliği ve diyaloğu her zaman destekleyeceklerini söyleyen Vali Kaymak devamında, “Ümit ediyorum bu çalışmalar, arkasında katkı sunan projeler bırakarak devam eder. Bizler de inşallah katkımızla bu çalışmaların içinde yer alırız. Önemli olan; bu buluşmalardan somut ve uygulanabilir sonuçlar elde etmemiz. Zira ortaya çıkacak güzel işler, gelecek için motivasyon ve heyecan oluşturacaktır. Birikimlerimizi, bir araya gelip harmanlayarak şehrimiz ve ülkemiz için örnek olacak işlere dönüştürmeliyiz” sözlerine yer verdi. 
Açılış konuşmaları sonrasında sunumlara geçilirken KÜSİ İl Temsilcisi Doç. Dr. Kemal Yıldızlı ile OMÜ TTO Yöneticisi Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş yürüttükleri projeler ve kat ettikleri aşamayı katılımcılarla paylaştı. 
Gerekli değerlendirme ve görüşlerin alınmasının ardından toplantı sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER