OMÜ'den 247 doktor mezun oldu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 247 öğrencisini 40. dönemde mezun etti.

OMÜ'den 247 doktor mezun oldu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 40. dönem mezunlarını verdi. 247 öğrencinin mezuniyet heyecanı yaşadığı törene Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da katıldı. 
2017-2018 eğitim-öğretim yılında OMÜ Tıp Fakültesi, Türkçe Tıp Bölümünde 210, İngilizce Tıp Bölümünde 37 olmak üzere toplam 247 mezun verdi. Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda düzenlenen mezuniyet programında öğrenciler aileleri ile birlikte mezuniyet heyecanı yaşadı. 40. dönem Türkçe Tıp Bölümü birincisi İbrahim Hakkı Karakuş ve İngilizce Tıp Bölümü 2. dönem mezunları birincisi Eren Baş mezun öğrenciler adına konuşma yaptılar. 

Öğrencileri tebrik ederek sözlerine başlayan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, "Bir mezuniyet töreninde daha oluşan bu güzel tablo bizi bir kez daha gururlandırıyor. Bu tablonun oluşmasında emeği olan öğrencilerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Burada alkışlanması gereken tebrik edilmesi gereken bu tablodan en büyük çok gurur duyacak olan anne babaları alkışlamak istiyorum. Onların fedakarlığı, emeği ve karşılıksız sevgisi bu tablonun mihenk taşını oluşturuyor. Öğrencilerimizin bu eğitimi almalarında emeği geçen hocalarımız da büyük bir tebriği hak ediyor. Bu gün bir safhayı bitirdiniz yeni bir safhaya geçtiniz. Öğrencilik dönemi tamamlandı gibi ama asla bitmeyecek. Bu gün doktor olarak hizmet etme hakkına kavuşmuş oluyorsunuz. Öğrencilikte edindiğiniz bilgi ve beceriler sizin bu hizmeti gerçekleştirmeniz için başlangıçta yeterlidir ama bu bilgileri her zaman güncellemek durumunda kalacaksınız. Hergün yeni bir bilgi karşınıza çıkacak. Bu güne kadar öğrendiklerinizden farklı şeylerle karşılaşacaksınız. Hayatta doğru bir çizgi tutturabilmek için kendinize doğru ilkeler oluşturmak zorundasınız. Bilginiz beceriniz yeterli olacak ama iyi bir insan olacaksınız. Bunları hayatta doğru bir şekilde kullanabilmek için" diye konuştu. 

Ankara'daki programı nedeniyle mezuniyetten erken ayrılmak zorunda kalan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi. 
Dereceyle mezun olan öğrencilere diploma ve hediyeleri OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir ve dekan yardımcıları tarafından verildi. Dönem birincileri mezuniyet kütüğüne plakalarını çaktılar. Ardından öğrenciler teker teker kürsüye davet edilerek diplomaları öğretim üyeleri tarafından takdim edildi. 

Yemin törenin ardından 247 tıp öğrencisi keplerini fırlatarak doktorluğa ilk adımı atmanın heyecanını yaşadılar. 
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 00:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER