OMÜ'de işçilerden oturma eylemi

OMÜ'de 8 aydır ücretlerini alamadıkları için OMÜ Mühendislik Fakültesi inşaatına çıkarak seslerini duyuran 13 işçi, bu kez de rektörlük önünde oturma eylemi yaptı

OMÜ'de işçilerden  oturma eylemi

OMÜ'de 3 gün önce 8 aydır ücretlerini alamadıkları için OMÜ Mühendislik Fakültesi inşaatına çıkarak seslerini duyuran 13 işçi, bu kez de rektörlük önünde oturma eylemi yaptı. Polis tarafından Valiliğe getirilen işçiler Vali Yardımcısı Hakan Kubalı ile görüşerek, inşaatı yapan taşeron firmanın bir an önce kendilerine maaşlarını ödemesini istediler.

İNTİHAR EYLEMİ YAPMIŞLARDI

Samsun OMÜ Mühendislik Fakültesi inşaatında çalışan bir grup işçi, maaşlarını alamadıklarını belirterek 3 gün önce Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupuelit Yerleşkesi'ndeki Mühendislik Fakültesi ek bina inşaatında 'intihar eylemi'yapmıştı. Ek bina inşaatına çıkan işçiler, maaşlarının bir an önce ödenmesini isteyerek, "Aksi halde ihtihar ederiz" açıklamasında bulundu.

REKTÖRLÜK ÖNÜNDE OTURMA EYLEMİ

Polis tarafından ikna edilerek inşaattan indirilen işçiler aradan geçen sürede yaklaşık 110 bin TL olan alacaklarının kendilerine ödenmediğini belirterek bu kez, OMÜ Rektörlüğü önünde oturma eylemi yaptı. Bir süre rektörlük önünde oturan işçilere bu kez polis müdahale edince, işçiler eylemlerine son verdi. Bunun üzerine Samsun Valiliği'ne gelen işçiler, Vali Yardımcıs Hakan Kubalı ile görüşerek sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

110 BİN LİRA ALACAĞIMIZ VAR

İnşaat işçileri 2016 yılı eylül ayından bu yana inşaatın taşeron firması olarak Boyut Mimarlık'tan 110 bin lirayı bulan alacaklarını alamadıklarını, kendilerine verilen çekin de karşılıksız çıktığını belirttiler. Firma sahibinin kendilerini muhatap almadıklarını ifade eden işçiler, 8 aydır kendilerine hiçbir ödeme yapmadığını belirttiler.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER