Ömer Süslü’den iyi haber

Ankara’ya aday tanıtım toplantısına giderken kaza geçiren İYİ Parti İl Başkanı Ömer Süslü, Samsun’a getirilerek ameliyat edildi. Süslü’nün ameliyatı başarılı geçti. İYİ Parti Milletvekili Adayı İbrahim Özyer’in durumu ise ciddiyetini koruyor

Ömer Süslü’den iyi haber

İYİ Parti'nin Ankara'daki aday tanıtım toplantısına giderken kaza geçiren İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, dün gece uçakla Samsun'a getirildi. Hemen ameliyata alınan Süslü’nün durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Süslü'nün kaza sırasında omuriliğinde meydana gelen zedelenmenin kalıcı hareket kaybına neden olmayacağı yönünde umutlar yeşerdi.

UÇAKLA SAMSUN’A GETİRİLDİ

İYİ Parti'nin Ankara'da gerçekleştireceği aday tanıtım toplantısına katılmak için Samsun'dan yola çıkan ancak Kırıkkale Balışeyh mevkiinde araçlarının şarampole devrilmesi sonucu ağır yaralanan İYİ Parti İl Başkanı Ömer Süslü, dün gece uçakla Samsun'a getirildi. Daha sonra ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen Ömür Süslü'nün hastaneye girişi sırasında yakınları sinir krizi geçirdi. Çok sayıda partili de hastaneye koştu. 

HEMEN AMELİYATA ALINDI

Ömer Süslü hastaneye getirilmesinin hemen ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başarılı Beyin Cerrahisi Uzmanlarından Opr. Dr. Ahmet Karkucak tarafından ameliyata alındı. Karkucak'ın, Ömer Süslü'nün yakın arkadaşı olduğu öğrenildi.

OMURİLİKTE KORKULAN OLMADI

Yaklaşık 2.5 saat süren ameliyatın ise başarılı geçtiği öğrenildi. Omurilik bağlarında kopma olmadığı öğrenilen Süslü'nün ödemler nedeniyle hareketlerinde bir kısıtlanma olduğu, ameliyatın ardından kalıcı bir hareket sorununun olmayacağı yönünde morallerin düzeldiği belirtildi. Ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan Ömer Süslü'nün yanına ziyaretçi alınmadığı, sadece eşi Derya Süslü'nün de kısa bir süreliğine yanına girmesine izin verildiği öğrenildi.

ÖZYER HALEN UYUTULUYOR

Öte yandan kazada karaciğerinde iç kanama tespit edilen İYİ Parti Milletvekili Adayı İbrahim Özyer'in tedavisi ise Kırıkkale Devlet Hastanesi'nde sürüyor. Özyer'in iç kanama riski nedeniyle uyutulmaya devam edildiği dün itibariyle de ameliyata alınmadığı öğrenildi. 

DİĞERLERİNİN DURUMU İYİ

Kazada yaralanan AK Parti Milletvekili Adayı Önder Fatih Şenol ise önceki gün Samsun'a getirilmiş, el ve bileklerinde kırık ve kesikler olduğu için ameliyata alınmıştı. Şenol'un Samsun'daki özel bir hastanede tedavisi sürüyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Recep Güleroğlu kazayı hafif yaralarla atlatmıştı. Kaza yapan aracı kullanan Milletvekili Adayı İbrahim Özyer'in oğlu Alper Özyer'in de Samsun'a getirildiği, kaburgasında kırıklar bulunan Özyer'in de tedavisinin özel bir hastanede devam ettiği öğrenildi. 

Gülsüm ATİK
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER