Olgunlaşma enstitüleri Samsun’da buluştu

Ülkenin farklı bölgelerinde faaliyette bulunan olgunlaşma enstitüleri Samsun Olgunlaşma Enstitüsü’nün ev sahipliğinde bir araya geldi

Olgunlaşma enstitüleri Samsun’da buluştu

Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Eğitim ile kültür birbirinden ayrılamayacak kadar aslında iç içe geçmiş iki kavram. Bugün de sayın genel müdürümüzün riyasetinde Türkiye genelindeki olgunlaşma enstitülerinin problemlerini ve mevcut uygulanan müfredat ve bunun revizesi ile diğer konularda burada bir beyin fırtınası gerçekleştirilecek. Umuyorum ki buradan çıkacak sonuç bütün olgunlaşma enstitülerini için yol haritası ve yol gösterici olacaktır. Dolayısıyla bu çalışmanın önemi kelimelerle ifade edilemez. Bugün burada Sanat insanlarıyla beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sanata can katan, ruh katan insanlarla beraber olmak bu anlamda heyecan verici. Bizim aslında toplum olarak sanattan ve estetikten beslenen bir yapımız var kültürümüz var. Sanat ruhlu insanların şiddete eğimli olması veya onların elinden kaba bir davranışın bile çıkması mümkün değildir diye düşünüyorum. Sanata yapacağınız katkılarınız için teşekkür ediyor, çalıştayımızın başarılı geçeceğine inanıyorum. Genel müdürümüze ve olgunlaşma enstitüsü müdürlerimize tekrar hoş geldiniz diyorum” dedi.

Çalıştayda Olgunlaşma Enstitüleri tarafından uygulanan mevcut programların görüşülmesi ve uygulanması teklif edilen yeni programlar karara bağlanması, tanıtım pazarlama ve araştırma alanları ile yıllık çalışma planları görüşülmesi, olgunlaşma enstitülerinde çalıştırılacak usta öğreticilerin görevlendirilme şekillerinin görüşülmesi ve mesleki açık öğretim uygulamaları ile staj işlemlerinin görüşülmesi planlanıyor.

Çalıştay, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel’in başkanlığında gerçekleştirecek ve 18-19 Ekim tarihlerinde iki gün boyunca sürecek. Ayrıca Samsun’daki Halk Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezlerine ziyaretler gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER