Okul personeline 'güvenlik' eğitimi

Samsun'un İlkadım ilçesindeki tüm okullarda görevli yönetici, öğretmen ve personel, ‘iş sağlığı ve güvenliği eğitimi’nden geçiriliyor

Okul personeline 'güvenlik' eğitimi

İlkadım Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okul ve kurumlarda görevli yönetici, öğretmen ve personel temel iş sağlığı ve güvenliği konularında 12 saatlik eğitim programından geçiriliyor. İlkadım Kaymakamlığı Konferans Salonu'nda İş Güvenliği Uzmanları Nuray Kuruoğlu ve Mehmet  İçgel tarafından verilen son eğitim programına İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Şube Müdürü Ömer Okuyucu, öğretmen ve personel katıldı.


2016’DA 3 BİN 594 PERSONELE EĞİTİM


Eğitimlerin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, “Eğitim kurumlarımızda öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın güvenliği büyük önem arz eden bir konudur. Çalışanlarımız iş sağlığı ve güvenliği konularında temel bilgiler, mevzuatı tanıtmak, ilk yardım konularında bilinçlendirmek, meslek hastalıkları, iş kazaları ve sebep ve sonuçları konularında bilgilendirmek amacıyla uzmanlar tarafından eğitiliyor. 2016 yılında 108 kurs açılmış, bu kurslarda 3 bin 594 personel bu eğitimlerden geçirilmiştir. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Eğitim Programı, İş Güvenliği Uzmanı Mehmet İçgel'in sunumları ve karşılıklı soru cevap şeklinde yapılan açıklamalar ile sona erdi.

 

Gülsüm ATİK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER