Öğretmenlik toplumun en kutsal mesleğidir

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

Öğretmenlik toplumun en kutsal mesleğidir

Öğretmenlerin, tarih boyunca dünyanın neresinde olursa olsun bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olduklarını belirten Şenol Kul, öğretmenliğin toplumun en saygın ve en kutsal mesleği olduğunu ifade etti.

Kul mesajında; “Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Öğretmen eğitimi, öğretimi ve insanlara bir hayat boyu rehber olmayı meslek edinen kimsedir. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesiyle mümkündür.

Yeni nesilleri bilgi seviyesi ve ahlak değerleri yüksek, bağımsız kararlar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi ve vatansever bireyler olarak geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerimize sevgi, saygı, hoşgörü ve sabır dolu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER