Öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi,
''Dünyamızın en kutsal ve en kadim mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahiptir. Bu nedenle öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenileşmenin, kalkınmanın ve yarınlara güvenle yürümenin, anahtarı durumundadır. Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu açıdan düşünüldüğünde bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın, çok özel, çok yüce ve onurlu bir meslektir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik sıfatının verildiği 24 Kasım'ı, 1981 yılından itibaren 'Öğretmenler Günü' olarak aynı gururla kutlamaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimizin ülkemizin dört bir yanında nasıl fedakarca görev yaptıklarını görüyoruz, biliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın eğitimi uğruna verdikleri emekleri büyük bir takdir ve şükranla karşılıyoruz. Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Hükümet olarak, eğitim alanında Cumhuriyet tarihinin en köklü ve en kapsamlı yatırımlarını gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde öğretmenlerimizin hayat standartlarının daha da iyileştirilmesi için çalışalımız sürecek.
Bu duygu ve düşüncelerle görevi başında şehit olan ve hayatını kaybeden öğretmenlerimizi rahmetle anarken, tüm öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum''
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER