Öğrencilerden Başkan Yılmaz’a ziyaret

Dil öğrenmek için Ürdün’e gidecek olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Öğrencilerden Başkan Yılmaz’a ziyaret

Dil öğrenmenin uluslararası ilişkileri kolaylaştırdığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Ürdün’de Arapça’yı sular seller gibi öğrenin. Arapça sadece dünya ile entegre olmak için değil, islami çalışmalar yapabilmek için de gerekli bir dil. Gelecekte enerji sektöründe yerimizi alabilmek için de Arapça bilmek şart.

Ama bana göre sadece Arapça değil, Rusça ve İngilizce’yi de ileri seviyede bilmekte fayda var. Gittiğiniz yerlerde güçlü arkadaşlıklar kurun. Benim siz değerli gençlerimizden çok büyük beklentilerim var. Eğitim ve öğretim seviyesinin arttığı, imkanların kolaylaştığı bir devirde yaşıyorsunuz. O yüzden gerçekten çok şanslısınız. Bizim yapamadıklarımızı sizler yapın istiyoruz. Gelecekte rahat edin istiyoruz. İyi yetişmiş bireyler olun istiyoruz. Bunlarda çalışarak olacaktır. Çok çalışın ve vatana ve millete hayırlı bireyler olun. Evlatlarımızın her yıl dil öğrenmek için yurtdışına gitmesine vesile olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetimini tebrik ediyorum. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER