Öğrenciler kazandıkları parayla tekerlekli sandalye aldı

Kavak Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Halk Eğitim Merkezinin açtığı kursta ürettikleri ürünlerin satışından elde ettikleri gelir ile 3 tekerlekli sandalye aldı.

Öğrenciler kazandıkları parayla tekerlekli sandalye aldı

Kavak Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Halk Eğitim Merkezinin açtığı kursta ürettikleri ürünlerin satışından elde ettikleri gelirle engelliler için 3 tekerlekli sandalye aldı.

Öğrencilerin kursta yaptıkları ürünlerin satışından elde edilen gelirle aldıkları 3 tekerlekli sandalyeden birini İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri Bektaş ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tanrıöven ile Küçükçukur Mahallesi'ndeki 81 yaşındaki Recep Tütük'e teslim etti. 

Yürüme ve işitme engelli Tütük, verilen sandalye sayesinde camiye ve köy meydanına rahatça gidebileceğini belirterek, herkese teşekkür etti. 

Bektaş da, yüksekokul öğrencilerinin örnek davranışta bulunduğuna işaret ederek, bu tür davranışların artmasını temennisinde bulundu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tanrıöven diğer tekerlekli sandalyelerin de yine ihtiyaç sahibi muhtaç ve engelli vatandaşlara verileceğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER