Öğrenciler 2005 hasta yönlendirdi

Samsun’da “Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider" projesinde öğrencilerin 2005 hastayı sağlık kuruluşlarına yönlendirdiği açıklandı. 

Öğrenciler 2005 hasta yönlendirdi

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinatörlüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yürütülen " Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider" projesi kapsamında ortaokullar arasında yapılan “kanser” konulu yarışmada öğrencilere ödül yağdı. 
Vezirköprü Halk Sağlığı Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile gerçekleşen etkinliğin ödül töreni Belediye Kültür Merkezinde yapıldı. Törene İlçe Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdür İbrahim Arslan, okul müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmet Güner, Akören Ortaokulu Müdürü Sevgi Ertürk Çalışkan ve Adatepe Ortaokulu Müdür Yardımcısı Furkan Çalışkan’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

“Biz istersek kanser Vezirköprü’den çeker gider”
Törende proje hakkında bilgi veren Vezirköprü Halk Sağlığı Merkezi Hemşiresi Nurten Güneş, kanserde erken teşhise dikkat çekti. Proje kapsamında ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Güneş, ortaokul öğrencileri ve öğretmenlerle yaptıkları çalışmaları anlattı. Bu yarışmanın en büyük ödülünün hayat kazanmak olduğuna vurgu yapan Güneş, mahalle mahalle gezerek proje kapsamında bilgilendirme yaptıklarını, hedef kitleye ulaşıldığını söyledi. 

“Öğrenciler 2005 hasta yönlendirdi”
Samsun’un 17 ilçesinde öğrencilerin toplam 2005 hasta yönlendirirken sadece Vezirköprü’de öğrencilerin 820 hasta yönlendirdiğini, bu rakamın toplam hasta sayısının yüzde kırkı olduğunu belirten Nurten Güneş, öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER