O köyde 48 metre derinlikte obruk oluştu

Çorum'da Sungurlu ilçesinde bir köyde 48 metre derinliğinde dev bir obruk oluştu.

O köyde 48 metre derinlikte obruk oluştu

Çorum Sungurlu ilçesi Çavuşçu köyünde meydana gelen olay köylüleri tedirgin etti. 

48 METRE DERİNLİKTE DEV OBRUK

4 metre genişliğinde 48 metre derinliğinde dev bir obruk oluştu. 200 haneli köy halkı oluşan obruk sonucu tedirgin oldu.

60 KAMYON HAFRİYAT

Obruk içine 60 kamyon hafriyat dökülmesine rağmen obruk kapanmadı.

Geçen hafta Cuma günü meydana gelen obruk üzerine Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, DSİ, İl Özel İdaresi, AFAD ve jeoloji mühendisleri köye giderek incelemelerde bulundu. 

MUHTAR: DERİNLİK TAHMİN ETTİĞİMİZDEN DE ÇOK ÇIKABİLİR

Köy Muhtarı Kadir İçtüzer, “Obruğun derinliği 48 metre, genişliği ise 4 metre. Hemen fotoğraflarını çekip kaymakam beye gönderdik. Gerekli çalışmalar yapılarak hafriyat döküldü obruğa. Hafriyattan sonra halen dolmadı. Derinlik tahmin ettiğimizden de çok çıkabilir” dedi. 

5 gündür oluşan obruğu doldurmak için uğraştıklarını söyleyen Hacı Veli İçtüzer isimli köy sakini ise, sıkıntının büyük olduğunu, daha da büyümesinden korktuklarını söyleyerek, tedirgin bir şekilde yaşadıklarını belirtti. 
Yetkililerin kendilerine, yer altında bir havuz oluştuğunu, suyun tuzlu olduğunu, kullanılamayacağını söylediklerini ifade eden İrfan Çavuşculu ise, “Köyümüzde su alanında sıkıntı var. Burada çıkan suyu tuzluda olsa sulama amaçlı kullanmak istiyoruz. Niyetimiz bu ama yetkililer buna pek taraftar değil, kapanmasında yanalar” şeklinde konuştu. 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER