'O güzel denize artık kanalizasyon akmayacak'

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Yakakent ilçesinde yapılan Atık Su Arıtma Tesisi, Başbakan Binali Yıldırım tarafından telekonferans yöntemiyle açıldı.

'O güzel denize artık kanalizasyon akmayacak'

23 milyon 317 bin 600 liraya mal olan Yakakent Atık Su Arıtma Tesisi'nin açılışı Dünya Çevre Günü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirildi. Tören, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’nın konuşması ile başladı. 

Daha sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Yakakent ilçemiz Samsun’un deniz kenarında olan, turizme müsait olan şirin bir ilçemiz. Atık su probleminin çözülmesi gerekiyordu. 29 Eylül 2015 tarihinde ihaleye çıkarak 23 milyon 317 bin 600 lira olarak bir bedel tahsis edilmiş. 14 Ocak 2016’da ihale sözleşmesi imzalanmış. Bugün bu tesisimiz hizmete girmiştir. Alt yapı olmayan yerleşim alanlarında bırakın ilçeleri, köylerde dahi büyük sıkıntı yaşanmakta. O güzel denize artık kanalizasyon akmayacakAK Parti belediyeciliği ile son dönemde büyük atılımlar yapılarak köylerimize de artık kanalizasyon problemleri, içme su problemleri bir bir çözülüyor. Bir anda hepsinin olması tabii ki mümkün değil. Daha önceki başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın da çevreci yaklaşımlarıyla mavi bayraklı plajlarımız oldu. Burada da Karadeniz’e derin deşarj sistemiyle bu atıkların tamamen denizin derinliklerine gönderilerek Yakakent’te de mavi bayraklı bir plajımız olur diye ümit ediyorum” dedi. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER