'Nişan Yüzüğü ile Hayata Tutunan Gazi..'

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Diyarbakır ‘ın Sur İlçesinde sürdürülen operasyonlarda 3 ay önce üzerine atılan el bombası ile yaralanan ve GATA’daki tedavisinin ardından memleketi Samsun’un Atakum İlçesindeki evine dönen Jandarma Astsubay Üstçavuş Erkan Keskin’i ziyaret etti.

'Nişan Yüzüğü ile Hayata Tutunan Gazi..'
Diyarbakır’ın Sur İlçesinde sürdürülen terörle mücadele operasyonlarında 3 ay önce girdiği çatışmada yaralanan Jandarma Astsubay Üstçavuş Erkan Keskin, Gülhane Askerî Tıp Akademisi’ndeki tedavisinin ardından Samsun’un Atakum İlçesindeki evine döndü. Kahraman Gazi’yi evinde ziyaret eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, geçmiş olsun dileklerini iletti.

HAYATA BAĞLAYAN ‘YÜZÜK’

Teröristlerle bir evin içerisinde girdiği çatışmada üzerine atılan el bombasının yakınında patlaması sonucu yaralanan Gazi Jandarma Astsubay Üstçavuş Erkan Keskin, “Patlamanın ardından bacağımı hissetmiyordum. Molozların arasında sürünürken bir anda nişan yüzüğümün düştüğünü fark ettim. Yaralanmadan 15 gün önce yüzüğümü kaybetmiştim. Nişanlım o zaman bana kızmıştı. Yeni yüzüğü kargo ile göndermişti. Bir taraftan yüzüğümü ararken diğer taraftan kendimi korumaya çalıştım. O zor anda yüzüğümü bulmak bana güç verdi. Sürünerek bir delikten dışarı çıktım. Sonrasında GATA’daki tedavi sürecimde hayata tutundum. Böyle şanlı bir ordunun askeri, böyle büyük bir milletin mensubu olmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.

‘ONURUMUZ, GURURUMUZSUNUZ’

Ülkenin içerisinde bulunduğu zor durumdan kurtulması için dua ettiklerini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenler için bu bir hayalden öteye gidemeyecek. Vatanı için gözünü kırpmadan canını vermeye hazır bir milletiz. Bunun en iyi örneklerinden birisi de Erkan Keskin kardeşimizdir. Hain bölücülere fırsat vermemek için girdiği çatışmada Gazi olan kardeşimiz bizim için çok kıymetli. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz bizim onurumuzdur, gururumuzdur. Bu anlamda tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize bir kez daha şükranlarımızı iletiyoruz” dedi.

GAZİ’DEN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Gazi Jandarma Astsubay Üstçavuş Erkan Keskin’e Türk Bayrağı hediye ederek, “Değerli Gazi’mize verilebilecek en güzel hediye, uğrunda canımızı vermeye hazır olduğumuz şanlı Türk Bayrağımızdır” diye konuştu. Gazi Erkan Keskin ise Başkan Taşçı’ya ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Unutulmamak, hatırlanmak bizim en büyük moral kaynağımız. Bu anlamda Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER